HABER

DSP ile HEPAR’dan seçim ittifakı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, genel seçimlerde Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) ile ittifak sinyali verdi.

-ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, genel seçimlerde Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) ile ittifak sinyali verdi.

Türker, seçim öncesinde ‘demokratik birliktelik’ sağlamak amacıyla başlattığı liderler turunu HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ile sürdürdü. Pamukoğlu ile parti genel merkezinde bir araya gelen Türker, Parlamento’ya mutlaka beşinci bir siyasi partinin girmesi gerektiğini vurgulayarak, ancak o zaman ‘temsilde adalet’in sağlanabileceğini belirtti.

Demokratik birlikteliğin hangi ad altında ve hangi programla oluşacağının kararlaştırıldığı zaman kamuoyunun bilgilendirileceğini söyleyen Türker şunları dedi:

“CHP muhalif olduğu AKP ile koalisyonu bile düşünebilecek noktada bir siyaset yapıyor. Biz ise tam tersi, Türkiye’de AKP iktidarına alternatif olabilecek bir yapıyı oluşturmak için çalışıyoruz. Seçim öncesinde bir demokratik birliktelik yaratma konusunda çalışma yapılması, bu konuda bir arayış içine girilmesi gerektiği konusunda mutabık kaldık. Demokratik birlikteliği hangi ad altında ve hangi programla oluşturacağımızı kararlaştırdığımız zaman toplu halde beraber olacağımız arkadaşlarla birlikte medyayı da bilgilendireceğiz.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
işte buu...
Geri Dön