HABER

DSP Tekirdağ teşkilatında istifa

Kendilerine Pozitif Düşünce Grubu adını veren 19 kişilik grup, bugün DSP Tekirdağ teşkilatından istifa etti. Aralarında 5 meclis üyesi, 7 merkez ilçe yöneticisi ve 7 il yönetim kurulu üyesinin bulunduğu grup, bir basın toplantısı düzenledi.

DSP Tekirdağ teşkilatında istifa

DSP'de çeşitli görevler üstlenmiş parti üyeleri olduklarını, uzun yıllar çalıştıktan sonra partiyi Başbakan Bülent Ecevit'in katkıları ile bir yerlere getirdiklerini ifade eden Pozitif Düşünce Grubu üyeleri, "Parti içi demokrasinin gelişmesi için taleplerimizi çeşitli zamanlarda, değişik şekillerde Genel Merkez'e ilettik.

Örgütümüze Genel Merkez'in sahip çıkması, değer vermesi bir gün mutlaka gerçekleşecek diye özveri ile bekledik. Ancak örgütlenmemizin hiçbir isteğine olumlu yanıt vermeyen DSP'nin parçalanmasını körükleyen Genel Merkez, halka rağmen tavrını sürdürmeyi devam etti. Bu olumsuzlukların birbiri üzerine eklenmesi ile bizlerin parti üyesi ile olarak kalmamız ve partide yüklendiğimiz görevleri yapmamız imkansız hale gelmiştir" şeklinde konuştu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler