HABER

DSP'den yeni seçim şarkıları

DSP'nin seçim çalışmalarında kullanacağı iki yeni şarkı Hilton Otel'de basına tanıtıldı.

DSP'den yeni seçim şarkıları

Başbakan Bülent Ecevit'in DSP ile bütünleşen 'AK Güvercin' şiirine remix şeklinde beste yapılırken, Halıcı'nın 'Tek Seçenek DSP' şiiri tekno tarzında bestelendi. Hilton Oteli'ndeki tanıtımda konuşan DSP Grup Başkan Vekili Emrehan Halıcı, DSP'nin siyasetin yanısıra bilime, teknolojiye ve sanata da büyük önem verdiğini belirterek, seçim çalışmalarında kullanılmak üzere tamamen özgün eserler üretmeye çalıştıklarını ifade etti.

Halıcı, seçim müziklerinde bilgisayar teknolojisi kullanarak enstrüman ve insan sesiyle vokal yaptıklarını kaydetti. Ecevit'in DSP ile bütünleşen 'AK Güvercin' şiirinin yeniden bestelendiğini belirten Halıcı, bu müzikle insan-teknoloji bütünleşmesini işlediklerini, DSP'nin değişime açıklığını vurguladıklarını ifade etti. Ecevit'in 'Ak Güvercin' şiiri, daha önceki DSP marşına bağımlı kalınarak remix şeklinde yeniden düzenlendi. Halıcı, kendisinin yazdığı 'Tek Seçenek DSP' şiirinin ise, Türk insanının çektiği sıkıntıyı anlattığını ifade etti. Halıcı'nın bu şiiri tekno tarzda bestelendi. Şarkıların düzenlemesini Borga Parlar tarafından yapıldı. Tanıtım toplantısına eşi Rahşan Ecevit ile birlikte katılan Başbakan Bülent Ecevit, Halıcı ve eşine müzikleri çok beğendiğini söyledi. Ecevit, konuşma yapmadan Hilton Oteli'nden ayrıldı.

HALICI'NIN ŞİİRİ Sözü ve bestesi Emrehan Halıcı tarafından hazırlanan 'Tek Seçenek DSP' şarkısının sözleri, DSP'nin uğradığı ihanetleri anlatıyor. Şarkının sözleri şöyle: "Kaygan kaypak siyasetten/Dosttan dosta ihanetten/Bıktım/
Yabancıya esaretten/Mantık dışı cesaretten/Usandım
Ümit yok çare ne?/Sorun çok, çözüm ne?/Dur, düşün, karar ver/Tek seçenek DSP/Ak güvercin DSP
İçi bomboş hitabetten/Kapkaranlık cehaletten/Usandım
Adaletsiz rekabetten/Üretmeyen ticaretten/Bıktım
Ümit yok çare ne?/Sorun çok, çözüm ne?/Dur, düşün, karar ver/Tek seçenek DSP/Ak güvercin DSP"
DSP'nin yeni seçim müzikleri kaset ve VCD'ye dönüştürülerek basın mensuplarına ve müzik marketlere dağıtıldı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler