HABER

DSP'nin kesin milletvekili aday listesi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Demokratik Sol Parti'nin (DSP) 3 Kasım seçimlerine katılacak kesin milletvekili aday listesini açıkladı.

DSP'nin kesin milletvekili aday listesi

Açıklanan listeye göre, DSP'nin milletvekili adayları ve seçim bölgeleri şöyle:

Adana İli Seçim Çevresi
01 Tayyibe Gülek
02 Mithat Akkaya
03 Orhan Toklu
04 Muhteşem Girmen
05 Aytekin Gündoğdu
06 Yusuf Timuçin
07 Mehmet Keskin
08 Asaf Önder Uluğtürkkan
09 Servet Yıldırım
10 Gökhan Paydak
11 Ali Fuat Tünakaya
12 İbrahim Yapıcıoğlu
13 İmam Bulut
14 Hüseyin Erzurumluoğlu

Adıyaman İli Seçim Çevresi
01 Zeynal Ekici
02 Abdurrahman Yiğit
03 Halil İbrahim Karakaşlı
04 Hüseyin Ekici
05 Üzeyir Kılıç

Afyon İli Seçim Çevresi
01 Orhan Birgit
02 Mevlüt Çolakoğlu
03 İbrahim Yılmaz Bilensoy
04 Mehmet Sarı
05 Remzi Akçin
06 Kemal Aşkın
07 Mücahit Karagöz

Ağrı İli Seçim Çevresi
01 Sebahattin Duman
02 Memet Turan
03 Mehmet Özbey
04 Kasım Biçer
05 Ali Haydar Aslan

Amasya İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Tahir Köse
02 Necdet Cabioğlu
03 Engin Yarar

Ankara İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Hikmet Uluğbay
02 Aydın Tümen
03 Melda Bayer
04 Mecit Şekercioğlu
05 Cumhur Ömer Özgün
06 Dilek Tözeren
07 Levent Tatkan
08 Sedat Erdem
09 Gürbüz Evren
10 Neriman Dağıstanlıoğlu
11 Asuman Aydınlar
12 Yıldırım Önay
13 Hülya Kurdik
14 Ahmet Çavdar
15 Ayşe Nuray Şenol

Ankara İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mehmet Zeki Sezer
02 Hüseyin Tayfun İçli
03 Ayşe Gürocak
04 Arif Ali Atay
05 Haluk Yılmaz
06 Müzeyyen Okur
07 Hikmet Aydemir
08 Öncü Uysal
09 Nahit Söyler
10 Rıza Sümer
11 Ali Kemal Karahan
12 Abdullah Işıkdoğan
13 İbrahim Musluoğlu
14 Başar Okçuoğlu

Antalya İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Vural
02 Ragıp Hazar
03 Saniye Turan
04 Şerafettin Duman
05 Yaşar Koçak
06 Şeref Gök
07 Fikri Tekeli
08 Sevim Gültekin
09 Mehmet Engin Vural
10 Mustafa Büyükgebiz
11 Selma Akoğlu
12 Yalçın Özcan
13 Abdullah Gül

Artvin İli Seçim Çevresi
01 Ali Günaldı
02 Hilmi Kaya

Aydın İli Seçim Çevresi
01 Saffet Başaran
02 Mehmet Önder Aksakal
03 Fatma Aynur Sümer
04 Mahmut Alvar
05 Hasan Yavuz
06 Cafer Özyiğit
07 Mutlu Altın
08 Muhammet Demirtaş

Balıkesir İli Seçim Çevresi
01 Hüseyin Pazarcı
02 Ali Yıldırım
03 Ahmet Aydoğdu
04 Erdoğan Tanyel
05 Mustafa Yüksel Yetkin
06 Ünal Yaşar
07 Ahmet Erdoğan
08 Ahmet Baytaş

Bilecik İli Seçim Çevresi
01 Sebahat Vardar
02 Recep Ütük

Bingöl İli Seçim Çevresi
01 Aydın Hasar
02 Turan Gökeri
03 Mustafa İldan

Bitlis İli Seçim Çevresi
01 Ayhan Demir
02 Hikmet Tuncel
03 Abdülkadir Nacar
04 Mezher Öndeş

1401 Bolu İli Seçim Çevresi
01 Seyfi Çevik
02 Durmuş Erdinç
03 İrfan Özdemir

Burdur İli Seçim Çevresi
01 Hasan Macit
02 Rıza Bulut
03 İlyas Özdemir

Bursa İli Seçim Çevresi
01 Hayati Korkmaz
02 Ali Rahmi Beyreli
03 Orhan Ocak
04 Adnan Gerez
05 Serdar Ratip Pamirol
06 Nuran Kalkanlılar
07 Osman Delikanlı
08 Erdem Baydaroğlu
09 Cemil Yıldırır
10 Sefa Yılmaz
11 Aylan Tandoğan
12 Hikmet Bilgin
13 Melek Apaydın
14 Ahmet Çiçekli
15 Nurettin Sezer
16 Erol Gülmez

Çanakkale İli Seçim Çevresi
01 Engin Hoşten
02 Ömer Akyol
03 Şadan Zühtü Karamercan
04 Osman Fidan

Çankırı İli Seçim Çevresi
01 Atilla Ceylan
02 Muharrem Lafçı
03 Namık Kaya

Çorum İli Seçim Çevresi
01 Gazi Kalender
02 Hasan Alparslan Bıyıkoğlu
03 Ergül Cenan
04 Bilhan Uncu
05 Bekir Ekmekçi

Denizli İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Kocabatmaz
02 Hasan Erçelebi
03 Ali Coşkun
04 Tuncer Kafa
05 Özkan Fidan
06 Mesut Eski
07 Talat Alp

Diyarbakır İli Seçim Çevresi
01 Haşmet Durmaz
02 Neşe Atmaca
03 Oktay Atabay
04 Hadi Karahanlı
05 Mehmet Reif Yaramış
06 Mehmet Dağkıran
07 Yılmaz Oku
08 Ayşe Dalgıç
09 Mehmet Alkan
10 Hasan Aslan

Edirne İli Seçim Çevresi
01 Ali Ahmet Ertürk
02 Şadan Şimşek
03 Poyraz Ülger
04 Ahmet Sinan Gazioğlu

Elazığ İli Seçim Çevresi
01 İlyas Selçuk Erden
02 Bünyami Erdem
03 Mustafa Yılmaz
04 Yılmaz Gül
05 Bedri Tosun

Erzincan İli Seçim Çevresi
01 Ercan Güvenç
02 Hülya Özen
03 Hasan Uğurtürk

Erzurum İli Seçim Çevresi
01 Adnan Demir
02 Nurettin Bulut
03 Nevzat Çınar
04 Ali Polat
05 Osman Hatunoğlu
06 Ünal Kırmacı
07 Cengiz Gül

Eskişehir İli Seçim Çevresi
01 Necati Albay
02 Yusuf Kenan Çingir
03 Emel Dokuzlar
04 Turhan Günay
05 Pekcan İmren
06 Taner Sayılır

Gaziantep İli Seçim Çevresi
01 Doğan Özdemir
02 Sadettin Koyun
03 Erdal Çerkezoğlu
04 Ali Erdem
05 Cabir Tekin
06 Hüseyin Doğan
07 Nuri Birimoğlu
08 Pal'fe

Balıkesir İlşa Çetin Öztürk
09 Feyzi Yonucuoğlu
10 Atilla Haluk Rişvanoğlu

Giresun İli Seçim Çevresi
01 Hasan Akgün
02 Uğur Köse
03 Erol Demiroğlu
04 Rıdvan Mutlu
05 Mustafa Okusal

Gümüşhane İli Seçim Çevresi
01 Abubekir Akkan
02 Şakir Hünkar

Hakkari İli Seçim Çevresi
01 Yılmaz Kahraman
02 Ahmet Kurt
03 Namık Kemal İlter

Hatay İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Karaçay
02 Mehmet Beyazıt Akgün
03 Ali İhsan Köse
04 Ethem Urcun
05 İdris Emir
06 Abidin Ömeroğlu
07 Mehmet Çakır
08 Ali Bıkmaz
09 Mehmet Gökhan
10 Adnan Günal

Isparta İli Seçim Çevresi
01 Necmettin Akşahin
02 Lokman Kumcu
03 Emin Yiğit
04 Harun Reşit Tanağardı
05 Resul Olgun

Mersin İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Canbolat
02 Mahmut Çomak
03 Seyfettin Ankay
04 Adem Topçu
05 Piyale Zafer Doğanay
06 Ahmet Onur
07 Mehmet Kekilli
08 Leyla Şahin
09 İbrahim Etem Uğur
10 Süleyman Gökmen
11 Nazan Aktolun
12 Ebubekir Kılıç

İstanbul İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Mustafa Bülent Ecevit
02 İbrahim Nami Çağan
03 Ahmet Tan
04 Süleyman Yağız
05 Sulhiye Serbest
06 Hadimi Soydal Sılay
07 Gözde Turan
08 Celil Çelik
09 Tuncay Aktaş
10 Yücel Erdener
11 Ali Fuat Kalfaoğlu
12 Osman Güner
13 Ülkü Koçar
14 Kemal Gündoğdu
15 Çiğdem Yakut
16 Nurullah Tandaç Güneş
17 Aydan Tüzün
18 Mehmet Mustafa Görgünel
19 Murat Hubay
20 Tuncay Akça
21 Hakkı Çarpa
22 Merih Çalık
23 Haydar Kokmaz
24 Hüseyin Cahit Kesemen

İstanbul İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Ahmet Ziya Aktaş
02 Osman Kılıç
03 Hüseyin Mert
04 Ahmet Güzel
05 Hayri Bakıcı
06 Mehmet Atilla Özdemiroğlu
07 Ahmet Hikmet Altınkaynak
08 İsmail Ortakçıer
09 Yıldız Taşçı
10 Oğuz Tolga
11 Zabit Demir
12 Didim Ekşiler
13 İsmail Hakk Seven
14 Erden Emanet
15 Hikmet Kabuk
16 Ahsen Merze
17 Cenk Özeker
18 Nihat Bulut
19 Üstün Tahmaz
20 Fevzi Ömür
21 Hayri Yaman

İstanbul İli (03) Numaralı Seçim Çevresi
01 Erdoğan Toprak
02 Masum Türker
03 Necdet Saruhan
04 Recai Birgün
05 Zekeriya Temizel
06 Fadlı Ağaoğlu
07 Handan İlağa
08 Hikmet Çıplak
09 Hüseyin Kıran
10 Mikail Yağcı
11 Hasan Fehmi Yavuzalp
12 Feridun Özdingiş
13 Hasan Karaoğlu
14 Yalçın Avcı
15 Sebahattin Yılmaz
16 Hüseyin İncesu
17 Halim Bölükbaşı
18 Nihat Oral
19 Mahmut Sağsöz
20 Selim Ergin
21 Seyit Mehmet Şirin
22 Sabri Avcı
23 Cem Arıca
24 Oktay Şahin
25 Fatma Oya Ulum

İzmir İli (01) Numaralı Seçim Çevresi
01 Atilla Mutman
02 Burhan Suat Çağlayan
03 Güler Aslan
04 Rahmi Sezgin
05 Kıyasettin Dündar
06 Seyhan Teoman
07 Yasemin Canyılmaz
08 Bülent İlhan
09 Erkan Keskin
10 Mustafa Soydan
11 Mualla Ergen
12 Mehmet Çelikkol

İzmir İli (02) Numaralı Seçim Çevresi
01 Şükrü Sina Gürel
02 Vural Savaş
03 Mehmet Çümen
04 Cenap Börühan
05 Metin Kızıldağ
06 Seyfullah Çelik
07 Ömer Akkuş
08 Murtaza Çağlar
09 İbrahim Gürdamar
10 Bülent Vatansever
11 Abdülkadir Işık
12 Mustafa Polat Kaya

Kars İli Seçim Çevresi
01 Ali Asker Koç
02 Naim İme
03 Sabri Koç

Kastamonu İli Seçim Çevresi
01 Ender Karahasanoğlu
02 İdris Arslan
03 Hasan Zeki Ünal
04 Ali İnce

Kayseri İli Seçim Çevresi
01 Metin Ceylan
02 Muammer Üçok
03 Uğur Özdemir
04 Erol Bezirhan
05 Bayram Tufan
06 Ayşen Ergöz
07 Ferit Doğan
08 Gülhanım Coşkun

Kırklareli İli Seçim Çevresi
01 Necdet Tekin
02 Halit Karapınar
03 Mehmet Gürel Balkan

Kırşehir İli Seçim Çevresi
01 Osman Alişiroğlu
02 Zafer Aydoğan
03 Sedat Yalçın

Kocaeli İli Seçim Çevresi
01 Harun Demirkaya
02 Harun Öztürk
03 Nurdoğan Öztaban
04 Tuncay Çelik
05 Cumhuriyet İnci Çetin
06 Cavit Keskin
07 Erol Demirbek
08 Mevlüt Tataroğlu
09 Ergin Çınar

Konya İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Emrehan Halıcı
02 Yusuf Güneş
03 Kadir Kocaaku
04 Levent Enis
05 Hüseyin Koç
06 Ali Uygur
07 Ayşe Güngör
08 Ayşe Sabriye Kambur
09 Ramiz Hami Dinçer Çetin
10 Gülay Cücük
11 Necati Süer
12 İsmail Deveci
13 Salim Doğanay
14 Alime Göksel
15 Ahmet Göksu
16 Gökay Meriç

Kütahya İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Pak
02 Yener Çınar
03 Mehmet Başer
04 Mehmet Akarsu
05 Abdullah Yılmaz
06 Medine Sağlam

Malatya İli Seçim Çevresi
01 Ahmet Koşar
02 İlhan Doğan
03 Hasan Şişli
04 Selahattin Özman
05 Cumali Kaya
06 İsmail Karakuş
07 İlhan Gül

Manisa İli Seçim Çevresi
01 İsmail Bozdağ
02 Metin Hocalar
03 Tevfik Kayserili
04 Şakir Balcı
05 Hüseyin Sefa Dağlı
06 Ahmet Ceylan
07 Hülya Yolcu
08 Fahri Kestane
09 Halil Demir
10 Mustafa Eser Kavruk

Kahramanmaraş İli Seçim Çevresi
01 Hasan Koçdağ
02 Ali Gürkan
03 Göksal Gözükara
04 Fatma Kaya
05 Yusuf Telci
06 İlhan Aygün
07 Aziz Gökhan Özsönmez
08 Hanifi Demircan

Mardin İli Seçim Çevresi
01 Seyfullah Atçı
02 Hayrettin Deniz
03 Mehmet Nuri Cengiz Çevik
04 Abdülsamet Çavlı
05 Abdülhalim Taş
06 Veysi Yıldırım

Muğla İli Seçim gÇevresi
01 Nazif Topaloğlu
02 Fatih Abban
03 Mehmet Salih Ayas
04 Aydın Toraman
05 Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu
06 Necmettin Yankol

Muş İli Seçim Çevresi
01 Necati Dikmen
02 Şemsettin Onuler
03 İrfan Altay
04 Aydın Özyurt

Nevşehir İli Seçim Çevresi
01 Kadir Taşkın
02 Merih İlbağı
03 Ayatullah Canavar

Niğde İli Seçim Çevresi
01 Ülkü Varol
02 Ahmet Mekik
03 İbrahim Yüce

Ordu İli Seçim Çevresi
01 Noyan Savaş
02 Birol Yılmaz
03 Ahmet Bayram
04 Sefai Uzunyurt
05 Cenan Erdönmez
06 Özcan Görmüş
07 İsmail Şahin

Rize İli Seçim Çevresi
01 Haydar Kuk
02 Orhan Ferah
03 Bayram Kan

Sakarya İli Seçim Çevresi
01 Şaban Ramis Savaş
02 Kemal Akın
03 Feridun Özdemir
04 Adem Başoğlu
05 Necati Eker
06 Bülent Kibar

Samsun İli Seçim Çevresi
01 Yekta Açıkgöz
02 Mücahit Taneri
03 Kani Bak
04 Ahmet Hidayet Bektaş
05 Cemalettin Öngör
06 Cemil Küçük
07 Mustafa Sonkaya
08 Ömer Zorlu
09 Arslan Şen

Siirt İli Seçim Çevresi
01 M. Erol Avcı
02 Fethullah Santalu
03 Mehmet Veysi Uysal

Sinop İli Seçim Çevresi
01 Bahadır Oktay
02 Mahmut Benk
03 Fahri Yıldırım

Sivas İli Seçim Çevresi
01 Yusuf Dağ
02 Turan Bulut
03 İmdat Şenel Karacaev
04 Mehmet Mücahit Korkut
05 Ali Sicim
06 Engin Doğan

Tekirdağ İli Seçim Çevresi
01 Feyzi Aytekin
02 Bayram Fırat Dayanıklı
03 Mustafa Varlı
04 Cenap Ersöz
05 İsmail Bayol

6001 Tokat İli Seçim Çevresi
01 Hüseyin Aydın
02 Tevfik Ürkmez
03 Hüseyin Çoban
04 Sabri Gündoğan
05 Gazi Çatak
06 Süleyman Aytekin
07 Cevat Gültekin

Trabzon İli Seim Çevresi
01 Hikmet Sami Türk
02 Şeref Topaloğlu
03 Emin Uludüz
04 Ahmet Verep
05 Rıza Günaydın
06 Hasan Basri Aksoy
07 Mustafa Koçoğlu
08 Halim Solak

Tunceli İli Seçim Çevresi
01 İmam Kılıç
02 Ali Arıkan

Şanlıurfa İli Seçim Çevresi
01 Nevzat Kara
02 Mehmet Memitanlı
03 Aslan Kuranlıoğlu
04 Halil Yalçınkaya
05 Teyyar Kabasin
06 Vedat Çekilmez
07 Abdülhamit Erdihan
08 Mustafa Atmak
09 Mustafa Beyaztaş
10 Hüseyin Bilal
11 Mehmet Levent Ayataç

Uşak İli Seçim Çevresi
01 Necmettin Çelik
02 Hüseyin Remzi Çakın
03 Reşat Yıldız

Van İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Ali Denizhan
02 Servet Aktaş
03 Fahreddin Çuyrak
04 Necip D üz
05 Cahit Akbaş
06 Kerem Manto
07 Yılmaz Adıyaman

Yozgat İli Seçim Çevresi
01 Ziya Çakır
02 Celaleddin Eroğlu
03 Bekir Soylu
04 Ahmet Mutluer
05 İbrahim Türkoğlu
06 Mehmet Ali Erbaş

Zonguldak İli Seçim Çevresi
01 Hüseyin Çağrıcı
02 Zeki Günalp
03 Turan Öztürk
04 Hasan Ataç
05 Erbil Demiralay

Aksaray İli Seçim Çevresi
01 Haluk Kargılı
02 Necmi Arkan
03 Hatice Avan
04 Arıkan Demiraslan

Bayburt İli Seçim Çevresi
01 Ahmet Cengiz Okumuş
02 Hikmet Bayramoğlu

Karaman İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Ali Ustacı
02 Musa Abay
03 Abidin Çöğürcü

Kırıkkale İli Seçim Çevresi
01 Ahmet Yücedağ
02 Haydar Atasoy
03 Ahmet Sert
04 Osman Vural

Batman İli Seçim Çevresi
01 Nevzat Çelik
02 Mehmet Çelik
03 Şehmuz Anaç
04 Ramazan Bidikçi

Şırnak İli Seçim Çevresi
01 Ramazan Barkın
02 Sait Yakıemir
03 Süleyman Kunur

Bartın İli Seçim Çevresi
01 Hüseyin Avni Çelik
02 İrfan Işık

Ardahan İli Seçim Çevresi
01 Ayhan Polat
02 Fehim Gündüz

Iğdır İli Seçim Çevresi
01 Mustafa Aşula
02 Osman Şahin

Yalova İli Seçim Çevresi
01 Hasan Suna
02 Melih Coşkun

Karabük İli Seçim Çevresi
01 Erol Karan
02 Aytekin Kuş
03 Habib Mutlu

Kilis İli Seçim Çevresi
01 Mehmet Dağ
02 Hasan Arslan

Osmaniye İli Seçim Çevresi
01 Fevzi Çınkır
02 Celal Tekgül
03 İsmet Sevimli
04 Kadir Tıraşoğlu

Düzce İli Seçim Çevresi
01 Kenan Fırat
02 Zeyneti Bayrı Ünal
03 Yüksel Öztürk

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler