Dünyanın ucunda ilginç yaşam! Çiğ etle besleniyorlar...

Burası Yamal ya da diğer bir adıyla Yamalya… Toprağı Tümen Oblastı'nın kuzeyindeki Yamal Yarımadası ve bazı komşu bölgelerle oluşan bir özerk okrug olarak Rusya Federasyonu'na bağlı bir federal bölge.

İngiliz fotoğrafçı Timothy Allen ‘İnsan Gezegeni- Human Planet belgeseli’ için dünyanın en soğuk bölgesi olarak bilinen buraya gitti. Yamalya’da yaşayan ve çiğ etle besleyen göçebe kabilenin hayatlarına tanık oldu. Allen öyle fotoğraflar çekti ki, çok şaşıracaksınız.

Dünyanın en soğuk bölgesi Yamalya'ya zorlu yaşam

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
BU KABİLENİN TÜRK KÖKENLİ OLDUĞU NEDEN GİZLENDİ? KADİM TÜRK KAVİMLERİ YERYÜZÜNÜN EN ESKİ İNSANLARIDIR...
hayvan gibi yaşamaktan farkı ne? Allah insanı ayrı hayvanı ayrı yaşattı.
Doğal olan doğada olandır.
eti pişirmek için odun çalı çırpı ,kömür,tüpgaz ,vs. lazım bir de tutuşturucu kibrit,çakmak.her ikisi de ateş pahası,bu durumda ateşe ne gerek var.
ne güzel yav bende orda olsaydım keşke
ADAMLAR SANSLI EN AZINDAN CIG MIG ET YIYORLAR . . BIZDE O DA YOK
doğal yaşam güzeldir ama bukadar soğuk fazla -27 gördüm askerde hissetmiyorsun ama burun deliklerin donuyor açıkta olduğu için :) -50 dereceyi buluyorsa zaten eti pişirmeye gerek yok bakteri üremez rahatlıkla yenir et .. dolaplarda -10 derecede bekliyor zaten etler bozulmuyor sıcak ortamda yemek için pişiriyoruz.
gereksiz bir hayat,Allah rahat şanabilecek bir çok alan vermiş git sen -50 de hayvan gibi yaşamaya çalış yeni nesil çocukları oradan kurtarmak gerekir,
@adnantug lan saak onlar doğanın bir parçası olmuş. senin gibi yozlaşmış ahmak bir tür değil. o şartlarda yaşayacak genetik zeka var onlarda.
KİMSE KANSER OLMUYOR ORDA .
YAMAL YARIMADASI (PENİNSULA) YAZ MEVSİMİNDE GİDİLİP GÖRÜLMEYE DEĞER. MOSKOVADAN DİREKT YAMAL UÇAKLARI VAR. TV. YAYINLARINI İNTERNETTEN İZLİYORUM.
mutlu görünüyorlar, gerisinin bi önemi yok
Diğer Haberler