KADIN

Düz bir karın için yapmanız gerekenler

Düz bir karın için yapmanız gerekenler

Düz bir karına sahip olmak için evde yapabileceğiniz egzersizler!

Eğer karın bölgesini düzleştirmek istiyorsanız, o zaman hem yediklerinize dikkat etmeli, hem de egzersiz yapmalısınız. Bu uygulamaları evde yaparsanız, hem zamandan kazanırsınız hem de bütçenize katkıda bulunursunuz.


Düz bir karın için ilk iş sağlıklı beslenmek gerekiyor. İşte karın düzleştiren besinler!

Turunçgiller

Portakal, limon, kivi, mandalina gibi meyveler, mükemmel bir yağ çözüdür.
Narenciye, C vitamini açısından çok zengin olduğundan, diğer meyvelere göre daha hızlı yağ yakımı sağlar. Metabolizmayı hızlandırır.


Renkli sebzeler

Sebzeler kalori olarak düşük, mineral bakımından zengin yiyeceklerdir. Lahana, brokoli, domates, ıspanak, bezelye, fasulye gibi sebzeler, mineraller açısından zengindir. Sebzeleri pişirirken, kızartmalar yerine, biraz zeytinyağı veya ayçicek yağı kullanarak pişirmeyi deneyin.

Bakliyat

Bakliyatlar yağ ve kalori açısından düşük, amino asitler bakımından zengindir. Sağlıklı bir diyete dahil edilebilir.


Kahvaltıda Yulaf

Yulaf ezmesi, sahip olduğu lifler sayesinde sizin uzun süre tok hissetmenizi sağlar ve gün içinde ihtiyacınız olan karbonhidratı sağlar. Ayrıca egzersiz için size yardımcı olur.


Atıştırmalıklar

Bir avuç, badem veya ceviz sizin açlığınızı bastırmaya yeterli olacaktır. Ayrıca kalori açısından da diyetinizi olumsuz etkilemez.


Yumurta

Yumurta kalori ve protein açısından zengindir. Ancak yumurta metabolizma hızını artırmak için mükemmeldir.

Yağlı balık

Somon, uskumru, ton balığı protein açısından zengindir ve metabolizmayı hızlandırır. Su metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakma işlemine yardımcı olur.


Alıştırma 1

Bacaklarınızı çalıştırarak, karın yağlarını eritebilir ve selülitleri yok edebilirsiniz.
Yere düz uzanın ve avuç içi aşağıya bakacak şekilde ellerinizi arkada kilitleyin.
Yerden yaklaşık 45 derece açıyla bacaklarınızı havaya kaldırın.
10 kez saat yönünde bacaklarınızı çevirerek başlayın ve hiç ara vermeden saat yönünün tersine yönde aynı hareketi tekrarlayın.
Başlangıçta, bu harekete tek ayak ile başlayabilirsiniz. Hareketi yaparken kesinlikle dizlerinizi bükmeyin. Dinlenmeden beş altı set yapın.
Karın kasları ve uyluk bölgenizde gerginlik hissedeceksiniz.


Alıştırma 2

Zemine sırt üstü uzanın. Bir bacağınızı 45 derece açıyla dizden bükmeden kaldırın. Diğer bacağınızı dizden bükerek gögüsünüze kadar çekin. Bu hareketi yaparken beliniz yerde olacak şekilde göğüs bölümünü kaldırabilirsiniz. Bu hareketi bacakları değiştirerek beş altı set tekrarlayın. İlk birkaç gün ağrılı olabilir ama hareketleri devam edince kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.


Alıştırma 3

Bu egzersiz karın yağlarını azaltmak için harika bir harekettir. Zemin üzerine uzanın ve dizlerinizi bükün. 90 derece ile bacaklarınızı kaldırın. Bacaklarınızın şeklini hiç bozmadan vücudunuzun üst bölümünü kaldırın. Bu hareketi yaparken ellerinizi boynunuzun altına koyun. Derin nefes aldıktan sonra gögüs bölümünüzü kaldırın ve dizlerinize değdirmeye çalışın. Bu hareketi 10 defa iki üç set yapın. Karın kasları üzerinde baskı hissetmeniz için 30-40 derecelik bir açıyla oturmanız gerekiyor.


Alıştırma 4

Yere yatın ve ellerinizi başınızın altına koyun. Bir bacağınızı dizinizden bükün ve bacağınızı kaldırın. Sol bacağınızı kaldırın, sağ göğsünüzü dizinize çapraz olarak değdirmeye çalışın. Ardından diğer bacakla aynı hareketi tekrarlayın. 10 kez iki üç set bu hareketi yapın.

Evde karın eritmek için neler yapılmalı? İşte videosu!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön