HABER

DÜZELTME "Performansın en büyük tetikçisi taraftarımızdır" başlıklı haberimizin son paragrafındaki "gündeme geldiğini kaydederek" ifadesi, "gündeme gelmediğini kaydederek" şeklinde düzeltilmiştir.

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Süper Lig'in 7. haftası sonunda en yakın rakipleri Beşiktaş ve Kayserispor'un 5 puan önünde lider olan sarı-kırmızılı ekibin durumunun iyi olduğunu ve gösterilen performansta taraftarlarının önemli rol oynadığını söyledi.

Fanatik gazetesinin Zorlu Raffles Otel'de düzenlediği "Sports&Business Summit 17" etkinliği öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan başkan Özbek, "İlk 7 hafta sonra iyi durumdayız. Bu bize rehavet getirmiyor. İyi bir performansla gitmek istiyoruz. Hem oyuncularımı hem de teknik kadroyu tebrik ediyorum. Disiplini elden bırakmamak konusunda dikkatlerini çekiyorum. Sahada gösterelien performansın en büyük tetikçisi taraftarımızdır. Taraftarın etkisiyle özellikle iç sahada takımın performansını nasıl yükselttiğini görüyorsunuz." diye konuştu.

Rehavete kapılmamaları gerektiğini aktaran Özbek, "Lig uzun bir maraton. Dolayısıyla hiçbir zaman bugünkü durumun rehavetine kapılmadan sezon sonuna kadar aynı performansı götürmek lazım. Galatasaray'ın yapması gereken budur. Puan durumuna bakarak rahatlık içinde değiliz. Aksine disiplini bir tık daha yukarı çıkarma amacındayız. Taraftarın ve camianın kenetlenmiş olması her şeyin üzerindedir. Sezon sonuna kadar aynı disiplinle devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek, Kulüpler Birliği Vakfı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede yabancı oyuncu kuralarının gündeme gelmediğini kaydederek, "Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılacak görüşmeler neticesinde bu konu ele alınacaktır." şeklinde görüş belirtti.

Geri Dön