e-mail’lerle gelen faturalara dikkat edin!

Kötü niyetli hacker’ların, banka hesap bilgilerini ele geçirmek için son dönemde kullandıkları yeni yöntem, e-mail adreslerine gönderilen e-faturalar oldu.

e-mail’lerle gelen faturalara dikkat edin!

TÜBİTAK, e-mail adreslerine gelen telefon ve internet faturaları konusunda vatandaşı uyarırken, temmuz ayı içinde elektronik fatura görünümlü sahte email’lerle yapılan saldırılarda patlama yaşandığına dikkat çekti.

LİNK TIKLANDIĞINDA DEVREYE GİRİYOR

Habertürk'ün haberine göre, daha çok TTNet faturası görünümünde gönderilen virüs postaları, fatura tıklandığında bilgisayara yükleniyor. Elektronik bankacılık hesap bilgilerinin ele geçirilmesini sağlayan virüsle, banka hesapları boşaltılıyor. TÜBİTAK BİLGEM uzmanlarının analizinde, DefRef adı verilen fatura zararlı yazılımlarına dikkat çekildi. Buna göre, kullanıcılara e-fatura şeklinde oltalama epostalama gönderiliyor. Eposta'daki fatura linkine tıklandığı zaman da zararlı yazılım indiriliyor.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
AYIP BEA YAAA
benim email adresimede geldi bu tür mailler, ama alman hackerlar tarafından... anlaşılan bizimkilerde kokusunu almış, insanları panikletip varlıklarına el koyacaklar...
Gerçek fatura mı yoksa saldırımı olduğunu nasıl anlayacağız.
Diğer Haberler