Ege'de 'Türk casusu Alman' yakalandı

Yunanistan'ın Ege Denizi'ndeki Sakız adasında, 72 yaşındaki Alman vatandaşı, Türkiye adına casusluk faaliyeti yürüttüğü gerekçesiyle geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alındı.

Ege'de 'Türk casusu Alman' yakalandı

İngiliz Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Ege Denizi'ndeki Sakız adasında, Yunanistan'ın askeri tesislerinin fotoğraflarını çeken bir Alman vatandaşı gözaltına alındı.

Yunan polisi tarafından gözaltına alınan 72 yaşındaki Alman, Türk vatandaşı olduğunu tahmin ettiği 5 kişinin, Sakız adasındaki askeri tesislerin fotoğraflarını çekmesi için görev başına kendisine 1500 Euro para ödediğini iddia etti.

İsminin açıklanmaması kaydıyla konuşan bir Yunan polisi, 72 yaşındaki Alman vatandaşının Türk istihbaratı için çalıştığını tahmin ettiklerini söyledi. Yunan polisi bu konudaki soruşturmanın çok yönlü yürütüldüğünü de belirtti.

Türkiye adına casusluk yaptığı iddia edilen Alman vatandaşının 4 yıldır Sakız adasın da yaşadığı ve 2010 yılından bu yana Türkiye adına casusluk yaptığı ileri sürüldü. Yunan polisi, yakalandığı sırada üzerinde bulunan iki fotoğraf makinesinde de askeri kamplara ait görüntüler olduğu belirtilen Alman’ın adadaki evinde de arama yaptı. Geçtiğimiz Cuma günü gözaltına alınan Alman vatandaşının casusluk faaliyetleri nedeniyle mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
sakız adası yunanlıların değil ki bizim. unutturmamak lazım haberi yazarken : aslında bize ait olan adada .. diye yazmalı ki yeni jenerasyonda milli duygular kaybolmasın geçmişi unutmasın
yürü be :)))))
Girit de bizim. Unutturma
insansız hava aracından herşey görülüyor zaten, adamlar iyice paranoyaklaşmış herhalde.
RECEP TAYYİP ERDOĞAN T.C. BAŞBAKANI BU MESAJIN HABERLE BİR ALAKASI YOK. ANCAK, TÜM HABERLER ERGENEKON VE HANGİ ÜNLÜ NERDE NERESİNİ GÖSTERMİŞ ÜZERİ YAPILDIĞI İÇİN BURADAN YAZMAK ZORUNDA KALDIM. SİZE ULAŞIR MI ?. HAYIR . VARSAYALIM ULAŞTI UMURUNUZDA OLUR MU ? HAYIR. SN. BAŞBAKAN, 3 GÜN SONRA RAMAZAN BAYRAMI. DEVLET MEMURU VE EMEKLİLERİNİN MAAŞLARINI ÖDÜYORSUNUZ. İŞÇİ EMEKLİLERİNE TIK YOK. SİZCE BUNUN İZAHI - İŞÇİ EMEKLİLERİ BU MİLLETE HİZMET ETMEDİ. - İŞÇİ EMEKLİSİ Mİ, O DA KİM ? - İŞÇİ EMELİSİNİN BAYRAM NEYİNE. - LAYIKTIR İŞÇİ EMEKLİSİNE ŞIKLARINDAN HANGİSİDİR.
alamanların casusluk yapacagı başbakanlarından belli türk düşmanı degilmi bunlar
haberi nerenden okudun? beğenenler de nereleriyle beğendiler..adam türkiye için çalışıyor deniyor..
sen konuyu anlayamamışın,Türkiye lehine casusluk yapıyor diye tutuklanmış , yunanlılarda öyle bir Türk düşmanlığı var ki kendi askeri tesislerinin fotoğrafını çeken almanı bile zorla Türk yapacaklar.
GERÇEKTEN DOĞRU OLABİLİRMİ ?;FOTOĞRAF HER ŞEKİLDE ÇEKİLİR ,ZATEN HER ŞEY GOGLE MAP TE ÇIKIYOR ,
Teknolojinin bu kadar ileri oldugu dönemde elinde resim makinasiyla bir alman casus Ulan milletler size (yunanlara) kiçiyla güler.herhalde krizden ne yaptiklarini bilmiyorlar
Alla alla yunanistana bakın bu aralar nedense hep bizim lehimize calışıyor
Ne biçim haber okuyosunuz, adam Türkiye lehine casusluk yapıyormuş, AKP'li misin nesin...
Senin okuduğuna anlamama sorunun var.
Alman vatandaşı Türkiye adına casusluk yapacak ? Yunanistan bu yalanı yerse afiyet olsun. AB abisi Almanya ne Yunanistan ı nede Türkiye yi AB de istemiyor.. çok güzel bir tuzak. Yunanistan yerse Almanya bu işle 1 taşla 2 kuşu bir birine düşürecek.
YUNANALILAR DA NE OLSA BİZDEN BİLİYORLAR.. BU NE DÜŞMANLIKTIR
AKRABAĞLIK VARYA ÇEKEMİYOLAR ONDAN
Diğer Haberler