Ekrem İmamoğlu, Eminönü'nde incelemelerde bulundu, tatil eleştirilerine yanıt verdi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki şiddetli yağışın en fazla etkilediği noktalardan olan Eminönü Alt Geçiti'nde incelemelerde bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, 'Raporları hızla hazırlayacağız. Buradaki yarayı saracağız. En büyük üzüntümüz bir vatandaşımızı kaybetmek olmuştur' dedi. İmamoğlu, tatilde olmasına yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da dün hayatı felç eden şiddetli yağışın en fazla etkilediği nokta olan Eminönü'nde incelemelerde bulundu. İmamoğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

İstanbul'da yaşanan afetin ardından, sosyal medyada, kendisinin tatilde olmasıyla ilgili yapılan eleştirilere de yanıt veren İmamoğlu, "Hayatın görev tarafı ayrı, aile tarafı ayrı. Ben aile tarafını yoğun bir 8-9 aylık Türkiye gündeminden sonra desteklemeye çalışıyorum. Türkiye'nin neresinde olursak olalım koşup geleceğiz. Gizli tatil yapmam, ihtiyaç duymam." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'nun açıklamaları:

"CAN KAYBI BİZİ ÜZÜYOR, DİĞER HER ŞEY YERİNE GELEBİLİR"

Can kaybı bizi üzüyor, diğer her şey yerine gelebilir. Kapalıçarşı'ya da geçeceğiz, sonra AKOM'a gideceğiz. Üsküdar'da müteahhit tarafından denizle olan o görüntü olmayacak denmişti geçen yönetim döneminde ama gördük ki, Üsküdar'da 40 kg (metrekareye düşen yağış miktarı) civarında bir yağış gözlendi ama yine aynı manzara oldu. Orayı da görmek istiyorum.

Su baskınları ile ilgili risklerin ölçümü, tümüyle ele alınması gereken hususlar. Biz işimizi şansa bırakmak niyetinde asla değiliz. Bazı şeyler vardır ki fiziken bunu aşarsınız. Bazılarında da teknik altyapı ile güçlendirirsiniz. Dünyada bir iklim değişikliği söz konusu. Sadece Türkiye'ye has değil, dünya bunu tartışıyor. Bu yağışla ilgili süreçlerle alakalı sorunlar var. Biz İstanbul'la ilgili 'seferberlik' kelimesini kullanırken bu sadece trafik, deprem değil. Altyapı ile ilgili de, yapılaşma ile ilgili de büyük sıkıntılar oluşmuş durumda.

Meteoroloji'den ikaz çok geç kalınmış. Orada bile 'orta şiddetli bekleniyor' diye rapor edilmiş. Yaklaşık 40 kg (metrekareye düşen yağış miktarı) altında rapor edilmiş.

"BURADAKİ YARAYI SARACAĞIZ"

Raporları hızla hazırlayacağız. Buradaki yarayı saracağız. En büyük üzüntümüz bir vatandaşımızı kaybetmek olmuştur. Depremin yıl dönümünde bu süreci yaşamış olduk, bu da bir ikazdır.

'TATİL' ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Bu konunun en basit kısmı. Boş konuşan boş konuşuyor, makamı ne olursa olsun. İmamoğlu niye tatildeymiş. Bizim tatilimiz de şeffaf. Siyasetin dışında bir alanda, benim 7 yaşımdaki kızıma şefkatimi göstermem lazım. Oğlumu geleceğe hazırlamam lazım. Yanında olmam lazım. Hayatın görev tarafı ayrı, aile tarafı ayrı. Ben aile tarafını yoğun bir 8-9 aylık Türkiye gündeminden sonra desteklemeye çalışıyorum. Türkiye'nin neresinde olursak olalım koşup geleceğiz. Gizli tatil yapmam, ihtiyaç duymam.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 114 yorum
adam gibi adam ekrem başkan ;)
yine geri donecekmisin tatile baskan
gerçekten sizi anlamıyorum. tatil herkesin hakkı. herkesin ailesi ve dinlenmeye ihtiyacı var. zamanının çoğunu yatarak geçiren meclis tatile çıktığında böyle sorguladınız mı acaba. Türkiye büyük bir kriz altındayken meclisin tatil kararına ne tepki verdiniz merak ediyorum. sırf muhalefet olsun diye saçma sapan sorulardan vazgeçin. karşınızdaki bir insan. önemli olan sorunları çözüp çözmeyeceği. adam tatilde olduğu için mi yağmur yağdı. adam tatilde olduğu için mi sel baskını oluştu. sorun alt yapı diyorsanız kaç yıldır sizi hangi belediye başkanı yönetti. bu sorunlara erken çözüm neden sunmadı
))) Zaten "nerde olursak olalım Hemen geliriz" demesinden belli.. Açıklamayı yapıp çıkmıştır yola ))
yağmur yağdı diye gitmesin mi boş yapma bence
pazartesi iş başı donmez. görevinin başında, çaldırmaz yolsuzluk yaptırmaz
Seçimleri kazanır kazanmaz herşey çok güzel olacaktı! adam seçimden sonra Konser konser Festival Festival gezeceğine mazgalları logarları temizletseydi bunları hiçbiri olmazdı.
@sezgineren1907 Sanamı soracaktı,mecliste 2 Ay tatil yapıp sadece el kaldıranlara sor
bir tarafina kina yakarlar donerse :)) bosver ustad
@sezgineren1907 at yapıyı 24 yıldır akp niye halletmedi..24 yıldır alt yapıya özen gösterseydi..hiç alt yapıyla ilgilenmemiş akp belediyesi..şimdi ekrem başkan daha kaç ay oldu da çözsün adam hemen eminönüne koşmuş incelemelerde bulunup bilgi almış..
sen donecekmisin insanliga
@sezgineren1907 onlar ancak burdan konuşan troller
18 yildir tatil yapanlar gundem olmuyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler