Elinizin altında olacak! Her gün badem yemeye başlarsanız vücudunuza olan 5 şey

Badem yemek kelimenin tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilir. Amerikan Kalp Derneği bir çalışmada, düşük badem tüketiminin kardiyovasküler (kalp-damar) hastalığa yakalanma olasılığını arttırdığını buldu. Kuruyemişler arasında bademler sadece lezzetleri için değil, yararları için de favori besinlerdendir. Bakın günlük olarak badem tüketmek neye iyi geliyor?

Badem, çok besleyici bir besindir ve zengin bir lif, protein, E vitamini, kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum ve demir kaynağıdır. Çinko, tiamin ve niasin içerir. Ayrıca folat, riboflavin ve B-6 vitamini gibi vitaminler de sağlar. Diğer tüm çerezlerle karşılaştırıldığında bademler besin maddeleri ve faydalı bileşenler açısından daha zengindir.

Bademlerin tadı tatlıdan acıya kadar değişir.Tatlı bademler yenilebilirken, acı olanları yağ üretmek için kullanılır, gıdaya lezzet katmak için kullanılan yaygın bir yağdır. Badem sütü de lezzetli bir içecektir ve inek sütüne alternatiftir.

Peki bademin hamilelikte bebeğin zekasını, sivilceniz varsa geçirdiğini biliyor muydunuz? İşte her gün badem yemeye başlarsanız vücudunuza olan 5 şey...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
bademin kilosu 100 lira.. 100 liraya badem alirsam benim o zaman kalbime iner :D
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler