HABER

Emine Erdoğan da 'Gazze' için devrede

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gazze'de yaşanan insanlık dramına 'el koymak' için harekete geçti.

Emine Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad ve Ürdün Kralı Abdullah'ın eşi Rania başta olmak üzere bölge ülkelerinin 'first lady'leriyle Filistin'e yönelik bir kampanya başlatacak. İsrail'in Gazze'de yüzlerce insanın ölmesine, binlerce Filistinlinin yaralanmasına neden olan saldırıları, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ı da isyan ettirdi. Emine Erdoğan, Gazze'deki trajediye dikkat çekmek amacıyla kolları sıvadı. Bölge ülkelerinin eşleriyle biraraya gelerek, Filistin'e yönelik dayanışma kampanyası başlatmaya hazırlanan Emine Erdoğan, bölgeye insani yardımların gönderilmesi için çalışma yapacak.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın barış girişimini partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında anlattı. Erdoğan, Emine Erdoğan'ın başlattığı girişim hakkında kurul üyelerine bilgi verdi. Buna göre Emine Erdoğan önümüzdeki günlerde bölge ve dünya liderlerinin eşlerinin de katılımının sağlanacağı Filistin ile dayanışmaya yönelik bir kampanya için girişim başlatacak. Girişim özellikle kadın ve çocuklara yönelik olacak. İnsani yardımın yanı sıra İsrail'in saldırılarını durdurması için barış çağrısını da içerecek olan girişimde ilk etapta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, Ürdün Kralı Abdullah'ın eşi Rania ve Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in eşi Mihriban Aliyev'in de bulunması planlanıyor. Uzun vadede girişim diğer lider eşlerine de açık olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön