HABER

Emre Yıldır kimdir? Akrabası Vedat Tarhan tarafından tecavüz edilmişti! İntihar eden Emre Yıldır davasında son durum!

Emre Yıldır kimdir? Akrabası Vedat Tarhan tarafından tecavüz edilmişti! İntihar eden Emre Yıldır davasında son durum!

Yakın akrabası Vedat Tarhan tarafından cinsel istismara uğrayan Emre Yıldır kimdir merak ediliyor. İstismarın ardından intihar ederek olayı yaşamına son veren Emre Yıldır'ın davasında son durum nedir? İşte Türkiye'yi sarsan Vedat Tarhan davada son durum...

Türkiye'yi sarsan intihar olayının ardından Emre Yıldır davasındaki son durum merak ediliyor. Yakın akrabası olan Vedat Tarhan tarafından 9 yaşından bu yana sistematik olarak tecavüze uğrayan Emre Yıldır tekrar gündem oldu. Emre Yıldır davasında son durum nedir?

emre yıldırr

EMRE YILDIR KİMDİR, NERELİDİR?

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşayan Emre Yıldır, 9 yaşından 18 yaşına kadar yakın akrabası Vedat Tarhan tarafından sistematik olarak tecavüze uğradığını iddia eden bir not bırakarak, henüz 23 yaşındayken hayatını sonlandırdı. Yaşadıklarına dayanamayan Emre Yıldır, 2019 yılında Nisan ayında evinin 15. katından atlayarak intihar etmişti.
Hayatını kaybetmeden önce askerde yaşadığı bir el şakası ile sinir krizleri geçiren Emre Yıldır, daha sonra kendisini toparlayamadı. Yaşadıklarını ailesi ve arkadaşlarının da anlaması bu şekilde olmuştu. Emre Yıldır daha sonra Vedat Tarhan'ı şikayet etmek için gizlice yaşadıklarını onaylatan ses kayıtları aldı. Bu ses kayıtları ile savcılığa şikayette bulundu. Emre'nin şikayeti uzun bir süre işleme alınmadı.
Şikayetinin işleme alınmasını bekleyen ama işleme alınmamasına üzülen Emre Yıldır, bir sabah annesi ile kahvaltı yaptıktan sonra annesine "Anne güneş ne zaman doğacak" sorusunu sordu. Kendisini uzun süredi karanlıkta hisseden ve bunalım geçiren Emre, annesi ile sohbet ettikten sonra evlerinin camından atlayarak intihar etti. Emre'nin şikayeti intiharının ardından işleme alındı. Yakın akrabası olan ve ailecek sürekli görüşüldüğü anlatılan 68 yaşındaki Vedat Tarhan'ın savcılıkta verdiği ifadeler mide bulandırmıştı. Peki Vedat Tarhan tutuklandı mı?

vedat tarhan

VEDAT TARHAN TUTUKLANDI MI?

Emre Yıldır'ın annesinin kuzeni olan Vedat Tarhan tutuklandı mı merak ediliyor. olayın hemen ardından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı" suçundan hazırlanan iddianame Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 8 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen ilk duruşmaya tutuklu yargılanan sanık Vedat Tarhan, Tekirdağ Kapalı Cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. "Kaçma ve delilleri karatma şüphesi bulunmayışı" nedeniyle tahliye edilmişti..
Vedat Tarhan verdiği ifadelerde masaj yaptığını herhangi bir istismarda bulunmadığını anlatarak, mahkemenin sorduğu ses kayıtlarını da kabul etmediğini açıklamıştı. Halen devam eden dava, 15 Eylül 2020 tarihinde tekrar görülecek. Emre Yıldır davasındaki gelişmeler haberimizde yer alacak.

15 EYLÜL 2020 EMRE YILDIR DAVASI GÖRÜLDÜ

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada corona virüsü salgını nedeniyle Yıldır'ın birinci dereceden yakınları ve aile avukatları duruşma salonuna alındı.

Vedat T. ise Çanakkale Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Vedat T.’nin 5'inci kez hâkim karşısına çıktığı duruşmada; sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken; duruşmaya katılan Vedat T.’nin oğlu ise konuşmama hakkını kullandı.

“YAVRUMUN KANI YERDE KALMASIN”

Kararın ardından Yıldır'ın annesi Hülya Oya Yıldır, adliyeden çıktığı sırada feryat edip sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Yıldır, adalet istediğini söylerken “Yavrumun kanı yerde kalmasın istiyorum. Bu ölse bile bana yetmiyor. 25 yaşında fidanım gitti. Yavrum gitti, ben her gün toprakla konuşuyorum. Pırıl pırıldı benim çocuğum, aslanlar gibiydi. Yıktılar bizi, ailemizi öldürdüler” ifadelerini kullandı.

ANNE YILDIR'DAN VEDAT T.’NİN OĞLUNA TEPKİ

Anne Yıldır, konuşmama hakkını kullanan Vedat T.’nin oğluna da tepki gösterirken; “Konuşsaydı, her şeyi biliyordu. Ama maalesef konuşacak bir şeyleri yok. Bizim mahvettiler. Ben yavrumun acısıyla yanıyorum” dedi.

BABA YILDIR'DAN TEHDİT İDDİASI

Ahmet Emre Yıldır'ın babası Mehmet Aydın Yıldır ise 25 Şubat'ta Edirne'deki bir otelde tehdit edildiğini iddia ederken, “Allah'tan başka kimseden korkmuyorum. İsterse hâkim beni içeri atsın, yine korkmuyorum. Çünkü isyan ediyorum. Başından beri bu insanlar var. Oğlu bilmesine rağmen hiçbir şey anlatmadı. Kızı da, eşi de biliyor” sözlerine yer verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Allah bin türlü belasını versin bu adamın, bir insanın hayatını nasıl karartırsın sennnn, pislik sapık, inşallah geberirsin.
adalet böyle işlerse adam da mezardan çıkar artık
Adliyeler özelleştiridi de bizim mi haberimiz yok anlamadım... hem dilekçe versin hem sağken dava açılmasın hem de delil yok denilsin. Adalete dış güçler dadanmış, Ne olucak bu ülkenin hali.
Geri Dön