HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Epic Games Store nedir? Epic Games Store hesabı nasıl açılır?

Günümüzde pek çok kişi internet üzerinden farklı oyunlar indirmekte ve oynamaktadır. İnternet ortamında farklı özellikleriyle öne çıkan çok sayıda dijital oyun platformu bulunmaktadır. Epic Games Store da bu dijital oyun platformları arasında yer almaktadır. Bir oyun mağazası olarak da bilinen bu platform üzerinden kolayca oyunlar indirilebilmektedir. Oyun severler bu platform sayesinde çok sayıda oyuna erişim sağlayabilir. Peki, Epic Games Store nedir ve Epic Games Store hesabı nasıl açılır?

Epic Games Store nedir? Epic Games Store hesabı nasıl açılır?

Milyonlarca oyun sever internet üzerinden online olarak oyun oynamaktadır. Bu oyunların büyük bir kısmı cihazlara indirebilir özelliğe sahiptir. Cihaza indirmeye gerek kalmadan online olarak oynanan da birçok farklı oyun seçeneği mevcuttur. İnternet ortamında birçok farklı oyun platformu vardır. Epic Games Store platformu da bu oyun platformlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu platformu ilk kez keşfeden oyun severler için üyelik ve hesap açma gibi işlemlerin öğrenilmesi önemlidir.

Epic Games Store nedir?

Epic Games Store, sanal ortamda oyun oynamayı seven kişilerin tercih ettiği bir dijital oyun uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu oyun mağazası yalnızca bilgisayarlar için uygun bir oyun mağazasıdır. Günümüzde epic store platformundan yalnızca Mac ve Windows bilgisayar yararlanmakta ve indirme işlemleri sağlanmaktadır.

Bu oyun mağazasının öne çıkan en önemli niteliklerinden biri hem oyun oynayan kişileri hem de oyun geliştiren kişileri buluşturmasıdır. Bu mağaza içerisinde bazı oyunlar ücretli iken bazıları ise ücretsiz olarak kullanıcılara sunulur. Ayrıca kullanıcılar isterse beğendikleri oyunları bilgisayarlara indirerek de oynayabilir. Bunun için üye olurken satın alma işleminin de yapılması yeterlidir.

Epic Games Store hesabı nasıl açılır?

Epic Games Store dijital oyun uygulamasına üye olmak tamamen ücretsizdir. Cihazlara oyun yüklemek ve oynamak için yalnızca Epic Games kayıt ol işleminin yapılması gerekir. Oyun severlerin bu platform üzerinde hesap açabilmesi için izlemesi gereken adımlar ise genel olarak şu şekildedir:

  • Oyun severlerin bu platformda hesap açabilmesi için öncelikli olarak https://www.epicgames.com/site/tr/home sitesini ziyaret etmesi gerekir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra üye olabilmek için karşınıza küçük bir pencere açılacaktır.
  • Bu pencere içerisinde mail adresinizi yazmanız istenir. Mail adresini yazdıktan sonra e-postanıza bir onay linki gelecektir.
  • Bu linke tıklandığında kullanıcı ismi ve şifre oluşturulur.
  • Son adımda tekrar site ziyaret edilerek oyun platformuna giriş yapılır.

En Çok Aranan Haberler