Erdek'te yüzer kahvehane ilgi görüyor

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'in Erdek ilçesinde, kahvehane olarak hizmet veren tekne vatandaşların ilgisini çekiyor.

Erdek Limanı'nda demirli bulunan ve yıllarca yüzer restoran olarak hizmet veren tekne, işlerin azalması üzerine kahvehaneye dönüştürüldü. Kış aylarında özellikle balıkçıların uğrak yeri olan yüzer kahvehane, yaz aylarında ise turistlerin ilgi odağı oluyor. Fırtınalı ve lodosun etkili olduğu zamanlarda sallanmasına rağmen müdavimlerinin vazgeçmediği yüzer kahvehanenin işletmecileri, vatandaşların kahvehaneye gösterdiği ilgiden memnun. Denizin içerisinde olması nedeniyle kahvehanenin ayrı bir özellik taşıdığını ifade eden müşteriler ise, bazı zamanlarda teknenin sallanmasına rağmen artık alıştıklarını ve rahatsız olmadıklarını söyledi.

Kahvehanenin devamlı müşterilerinden olan Erdekli balıkçı Recep Alan, yüzer kahvehanenin Erdek'e ayrı bir hava kattığını ifade ederek, "Burası daha önce restorandı.

Limandaki balıkçı kahvehanemiz kaldırıldıktan sonra işletmecisinden rica ettik, balıkçı esnafı için burasını kahvehaneye çevirdi. Kış aylarında turist olmadığı için genelde balıkçılar ve Erdekli vatandaşlar buraya geliyor. Ancak yaz aylarında özellikle turistler buraya büyük ilgi gösteriyor. Bazı zamanlarda sallanmasına rağmen biz alıştık.

Zaten denizci olduğumuz için bizi etkilemiyor, sallansak da çayımızı içip, boş zamanlarımızda oyunumuzu oynayabiliyoruz" dedi.