HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Erdoğan "Kapımız açık" demişti, Özgür Özel'den yanıt geldi! Cumhur İttifakı ortağının yorumu dikkat çekti

Seçimlerin ardından gözlerin çevrildiği en kritik temaslardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşme oldu. Erdoğan'ın "Sayın Özel'e kapımız açık" mesajının ardından Özgür Özel'den de bir açıklama geldi. İki liderden gelen bu mesajlara Cumhur İttifakı ortağı Mustafa Destici'den gelen yorum da dikkat çekti.

Erdoğan "Kapımız açık" demişti, Özgür Özel'den yanıt geldi! Cumhur İttifakı ortağının yorumu dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel ne zaman görüşecek? Siyasetin gündemine uzun süre damgasını vuracak kritik görüşme için iki liderden peş peşe açıklamalar geldi.

ERDOĞAN: SAYIN ÖZEL'E KAPIMIZ AÇIK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. 'CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?' sorusuna Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" cevabını verdi.

AA-20240417-34289463-34289462-AK_PARTI_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

ÖZEL: YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEĞİZ

Bugün de CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa'nın Strazburg kentinde, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) İlkbahar Oturumu Sosyalistler, Demokratlar ve Yeşiller Grubu Toplantısı'na katıldı. Toplantı kapsamında gazeteciler tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sorulan Özel, "Önümüzdeki günlerde Sayın Erdoğan'la yüz yüze bir görüşmemiz olacak" dedi.

AA-20240416-34282332-34282330-CHP_TBMM_GRUP_TOPLANTISI

DESTİCİ: ÖZGÜR ÖZEL'İN TAKINDIĞI BU TAVIR OLUMLU

Öte yandan iki liderden gelen bu mesajlar Cumhur İttifakı ortaklarından BBP lideri Mustafa Destici de olumlu karşıladı. Bir basın mensubunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e kapılarının açık olduğunu açıklamasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Destici, şu yanıtı verdi:

145023_BUYUK-BIRLIK-PARTISI-(BBP)-GENEL-BASKANI

"İlk olumlu adımı Özgür Özel Bey attı, 'Cumhurbaşkanı makamına saygılı olacağız' dedi. Bunun üzerine de Sayın Cumhurbaşkanımız elbette randevu istenirse görüşebileceğini ve pek çok konuyu da konuşabileceğini ifade etti. Türkiye'nin gelmesi gereken nokta buydu, milletimiz iktidar ve muhalefetten bunu bekliyor. Seçim bitti artık. Bunun Türkiye'ye yansıması, iç barışımız, birliğimiz açısından çok önemli. Türkiye'nin önünde meseleleri vardır, alması gereken kararlar, yapması gerekenler, yeni anayasa değişikliği bunun başında gelir. İnşallah uzlaşı çıkar ve Türkiye yeni demokratik sivil bir anayasaya kavuşur."

Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır
Mynet Youtube

En Çok Aranan Haberler