HABER

Erdoğan milletvekilleriyle bir araya gelecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki günlerde AKP Genel Merkezi’nde milletvekillerini dinleyecek.

ANKARA (ANKA) - Basına kapalı olarak gerçekleşecek olan toplantıda Erdoğan, milletvekillerinin gündeme ilişkin öneri ve eleştirilerini dinleyecek.

Dün akşam Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan AKP MYK toplantısında gündeme ilişkin konular istişare edildi. TEKEL işçilerinin durumu, Meclis gündemi, Emasya raporunun değiştirilmesine ilişkin çalışma ve son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden darbe iddiaları tartışıldı.

Erdoğan, AKP yöneticilerinin milletvekilleriyle yaptığı istişare toplantılarının sonunda hazırlanan raporu inceledikten sonra milletvekilleriyle yüz yüze görüşme kararı aldı. MYK’da TEKEL işçilerinin durumunun ne olacağının soran bazı AKP yöneticilerine Erdoğan, “Grup toplantısında Çalışma Bakanımız Ömer Bey ayrıntılı bilgi verecek. Yarın kendisine sorun” dediği öğrenildi.

Bugün yapılan grup toplantısının kapalı bölümünde Ömer Dinçer’in tekel işçilerinin durumuna yönelik sürpriz bir karar açıklaması beklenirken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay da, Genel Kurul’da Perşembe günü görüşülmesi beklenen Kamu Müsteşarlığı tasarısıyla ilgili tereddüt ve eleştirilere yanıt verecek.

-ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ MUHALEFETE GİDECEK

Öte yandan AKP MYK toplantısında anayasa değişikliğine hangi maddelerin gireceği konusu tartışılmazken, yapılacak bir anayasa değişikliği paketinin muhalefetle paylaşılması ve gerekirse, değişiklik paketinden önce muhalefete gidilmesi kararı benimsendi. (ANKA)

Geri Dön