Ergenekon'un kilit ismi konuştu

Ergenekon’un kilit ismi halinden çok memnun.

Ergenekon'un kilit ismi konuştu

"Sizden daha lüks takılıyorum. Bir takımı satsam 5 bin 7 bin dolar eder. Bunun gibi 20 tane gösterebilirim. Bu saat 5 bin dolar. 20 tane var. Lüks hayatı seviyorum. Ama söylendiği gibi arkamda bir CIA, MOSSAD, MİT yok. Ama paralar geliyor, nereden geldiğini ben de bilemem."

275 kişinin yargılandığı Ergenekon davasının kilit ismi Tuncay Güney, Kanada’nın Toronto kentinde yaşadığı, yıllık kirası 15 bin dolar olan evinin kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı. Kendisini “Ergenekon’un soğuk mührüyüm” diye tanımlayan Güney, şehir merkezinde, giriş ve çıkışları özel güvenlik kameralarıyla denetlenen 1.500 dairelik bir sitede, bir oda bir salon, küçük bir mutfak, banyo ve balkondan oluşan 65 metrekarelik evde yaşıyor. Yatak odasında asılı duran İsrail bayrağı altında uyuyor. Güney, Toronto’da Beth Israil Center adlı bir Yahudi okulunda haham olarak Tevrat dersleri veriyor. Burası aslında MOSSAD’ın “Underground haham”larının yetiştiği bir istihbarat okulu. İçeride fotoğraf çekmek yasak. 20 kadar öğrenciye ders veren Güney’in yetiştirdiği öğrenciler 8 ay ile 1 yıl arasında sıkı bir eğitim görüyor.

RUHTA YAHUDİYİM

2001 yılından beri yurtdışında yaşayan Güney, Kanada’da vatandaşlık aldığını, oturma ya da seyahat sorunu olmadığını söylüyor. Allah’a inanıyor. Hangi dine mensup olduğu sorulduğunda “Elhamdülillah Müslüman değilim. Ben Tanrı’nın İsrail’i için çalışıyorum. Ruhta Yahudiyim” diyor. Boynunda, İsrail yazılı altın kolye, kolunda da “Daniel” yazılı künye taşıyor. Kendisiyle Toronto şehir merkezinde bir kafede buluştuk. Üzerinde şık giysiler ve pahalı takılarla geliyor yanımıza. Kolunda seramik kordonlu saatinin değerinin 5 bin dolar olduğunu ve bunun gibi 20 saati daha olduğunu söylüyor. Burberry’den giyiniyor. “Bu lüksü Türkiye’de nerede bulacaktım” diyen Güney’le, kahve sohbetine daha sonra evinde devam ediyoruz. Nasıl geçindiğine gelince, “Tanrı’nın yardımlarıyla” diyor. “Allah rızıklandırandır. 14 yıla geliyorum. Ele güne muhtaç olmadık, Allah yine kimseye muhtaç etmesin” diyerek, kolundaki saati ve altın künyelerini gösteriyor: “Sizden daha lüks takılıyorum. Bir takımı satsam 5 bin 7 bin dolar eder. Bunun gibi 20 tane gösterebilirim. Bu saat 5 bin dolar. 20 tane var. Lüks hayatı seviyorum. Ama söylendiği gibi arkamda bir CIA, MOSSAD, MİT yok. Ama paralar geliyor, nereden geldiğini ben de bilemem.” Güney, görevi gereği Kanada yasasına göre bağış da toplayabiliyor.

KİRASI KURUMDAN

Kirası çalıştığı kurum tarafından ödeniyor. Fazla eşyayı sevmiyor. Salonunu, Seyit Kutibi’nin İslami Etütler kitabından Karl Marx’a, Hasan Cemal’den Dan Brown’a ve hakkında yazılan kitaplardan oluşan küçük bir kütüphanesi, sürekli güvenlik kameraları görüntülerinin açık olduğu ve bilgisayar ekranı olarak da kullanılan televizyon, deri koltuk takımı, üzerinde Mısır mitolojisini anlatan kedi figürlü firavun heykeli, sehpada köpeklerin üzerinde duran yılan başlıklı bıçak, duvarda çamurlu bir el içindeki Davut yıldızı fotoğrafından ibaret. Mutfakta, yemek ocağı ve üzerinde “Şabat”larda mum yakılan bir Yahudi Şamdanı bulunan bir buzdolabı ile duvarında mantar pano bulunuyor. Yatak odasında ise başucunda “Altında uyumak başka bir mutluluk dediği” İsrail bayrağı asılı. Evde güvenlik alarmı var. Kapının dışında, bütün Yahudi evlerinin girişinde bulunan “Mezuza” atlı Yahudi duası göze çarpıyor. Toronto’da yaptığı işin karşılığı olarak ayda 5 bin dolar alan ve kendisine özel şoförlü bir de araç tahsis edilen Güney, “Camide imamlık görevi verdiler de ben mi yapmadım. Bana camide imam olacaksın deselerdi, camide imam olurdum” sözleriyle, kendisini eleştirenlere göndermede bulunuyor.

Kralı dokunamaz

“Tehdit aldınız mı hiç?” sorusuna, tehditle yanıt verip meydan okuyor: “Bu komplolar üzerine bizim de kendimize göre çalışmamız oldu. Bunları göğüslüyoruz. Ama bana karşı fiziki bir saldırının bedeli herkes için çok acı olacaktır. Bunu karşılıksız bırakmayız. Şunu söylüyorum. Kralı bana dokunamaz. 2007 yılından, 2013’e geldik. Tuncay Güney için yaprak kımıldamayacak. Biz de onların buradaki kendi adamlarına öyle bir saldırıda bulunuruz ki, evlerindeki tüllerinin arkasından bakamazlar. Perdelerini kıpırdatamazlar. Böyle bir saldırının ne getireceğini kendileri de bilir”.

5 yıl daha yatarlar

Ergenekon davasının sonuçlarını değerlendiren Tuncay Güney, acaba vicdanen rahat mı? İlker Başbuğ’un aldığı ceza hakkında ne düşünüyor? Cezaları ağır buldu mu? Ergenekon deşifre edildi mi? 1 numara kim? İşte yanıtları:
Bu beklenen bir şeydi. 5 yıl yattılar, bir 5 yıl daha yatarlar. Bu insanları müebbet olarak hapislerde tutamazsınız. Eğer savunma yapmasalardı halkın gözünde kahraman olurlardı. Mahkemeyi kilitlemelisiniz. Hiçbiri savcılıkta ifade vermeseydi, dosya mahkemeye gitmezdi. Mahkemeyi kilitleyebilirdiniz... Zaten yatacaksınız. Savunma yapsan da yatıyorsun, yapmasan da. Türkiye’de adalet aramak, genelevde bakire kız aramaya benzer. Neyin adaletini arıyorlar bilmiyorum. Ergenekon bir terör örgütü değil, sistemin, rejimin kendi teşkilatı. Bu sistem kendi mitolojisini, efsanesini yargıladı. Cezalar tabii ki ağır. Zaten bekliyorduk. Benim için sürpriz olmadı. İnsanlar sorguluyor, çünkü neyin ne olduğunu bilmiyor. Halk bu olayın yüzde 1’ini, mahkeme yüzde 5’ini biliyor. Mahkeme de bilmediği bir şey üzerine müebbet verdi zaten. ‘Bu Ergenekon neydi?’ deyin, hiçbiri bir açıklama yapamayacak. ‘Ergenekon bir terör örgütü’ demek bir haksızlık. ‘Ergenekon bitti demek’ de bir hayalperestlik. Bazıları zafer sarhoşluğunda. Buzdağının görünen bir kısmı sadece. İçeridekiler için tamamen haksızdırlar diyemem. Beni önce kara kutu diye servis yaptınız, sonra maçtan çıkardınız. Beni diskalifiye ettiler. Sistem beni çıkarmak istedi. Ergenekon’dan yargılananların ve Ergenekon’a karşı olanların hemfikir olduğu bir şey vardı: Tuncay Güney’i maçtan çıkaralım. Ve çıkardılar. Sonuç müebbetti, müebbet oldu işte. Ben tanık olmadım. Gizli tanık da olmadım. ‘Sen bize tanıklık için başvur’ dediler. ‘Uluslararası Tanıklık Yasası’nı uygulayın o zaman’ dedim, uygulayamadılar. Eğer uygulamış olsalardı, bugün cezaevindekiler içeride olmamış olabilirlerdi.

1 numara yoktu Başbuğ’u koydular

İlker Başbuğ’un neden yargılandığını bilmiyorum. Daha doğrusu, Ergenekon mahkemesi neyi aydınlattı? Faili meçhul cinayetler çözüldü mü? Bu insanları da neden yargıladıklarını da bilmiyoruz. Ergenekon’un ortada 1 numarası yoktu. Üst düzeyde birisi yoktu. İlker Başbuğ’u koydular. Okey tamamlanmış oldu. Ergenekon’a lider lazımdı. Aldılar Genel kurmay Başkanı’nı, adamın başını yaktılar. Ergenekon bir Batı Çalışma Grubu da değildir. Ergenekon, rejimin ve sistemin kendisidir. Ergenekon, Ergenekon’la gizlenmiştir, Ergenekon deşifre edilmemiştir. Ergenekon, reforme etmiştir kendini. Ergenekon’un bir kolu suç. Günaha bulaşmıştı. Miladı dolmuştu. O kolu kestiler. Bu, buzdağının sadece görünen kısmı. Şimdi vesayet değişti. Yargı mitolojisini, yani hukuk, efsanesini cezalandırdı.

Tuncay Güney kimdir?

Farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan 41 yaşındaki Tuncay Güney, 02 Mart 2001’de çalıntı bir aracı İstanbul da satmaya çalışırken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nce yakalandı. Şubenin o dönemki müdürü Adil Serdar Saçan ve ekibi tarafından sorgulanan Güney’in evinde yapılan aramalarda, Ergenekon davasının temelini oluşturan 6 çuval belge bulundu. Belgeler arasında, örgütün şeması da ele geçirildi. Emniyette kamera karşısında verdiği ifadelerde başta Veli Küçük olmak üzere birçok asker, siyasetçi ve bürokratı Ergenekon’a üye olmakla suçlayan Güney, bu iddiaları, katıldığı birçok televizyon programında da tekrarladı. Güney, Ergenekon davası kapsamında ifadeye çağırılınca, 2009 yılında Kanada’ya kaçtı. Halen Kanada’da hahamlık yapan Güney, daha sonra emniyette verdiği ifadelerin doğru olmadığını ve Adil Serdar Saçan ile ekibinin kendisine işkence yaptığını iddia etmişti. Ergenekon davasının karakutularından biri olan Güney hakkında, CIA ajanı, MİT çalışanı, Cemaat üyesi, İsrail ajanı olduğu gibi iddialar sık sık gündeme gelmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
pkklı ve yahudiler paşaları muhebbet hapse mahküm ettirdi sonra da adalet dedik buna
nekadar boş beyinlisiniz ya.başbuğ zaten pkk ya hizmet eden biri.nekadar malsınız ya.
uşaklığını kim yaptı?
yahudiler içerde aslında. sen iyi bak kime destek olduğuna. yahudi maşası olarak yorum yapıyorsun farkında değilsin cahil kardeş.
yok canım ciddi olamazın..sanırım daha uyanmamış yada saçmalamak adetin.
elin yahudisini.. Pkk lısını tanık olarak dinleyen ve bu teröristlere inanan hakimler uzaydanmı geldiler..
İsrail casusu bir adam çıkıyor Ergenekon diye bir örgütün şematiğini ele verdiriyor ama nasıl verdiriyor... asıl mesele burda. sözde bu kadar profesyonel bir örgüt elemanı nasıl olurda çalıntı bir aracı satmaya çalışır ? ? Biraz düşünün... Mesele Türk askerini yıpratmak başka birşey değil.. İsrail casusu siyonist güney'de bu olaya aracı olmuştur.. Adam bizzat kendisi söylüyor.. İşin acı yanı adama susması için ve yaptıkları için yığınla para vermişler.. İfadesinde de belirttiği gibi "paralar geliyor ama nerden geldiğini bilemem"... Ergenekon Türk devlet yapısının çekirdeğidir. OYUNA GETİRİLDİK
bir de şu var. . ya bu adam israil in adamı olmakla birlikte açıkladıkları doğruysa ? bu örgüt bi şekilde israilli aabilerine kafa tuttuktan sona israilli abileri kulak çekme mahiyetinde bunları ifşa ettiyse ?? bak bu senaryoda mantıklı geldi bana . .hem o söylediğin profesyonel bir adamın acemilik sebeplerini de açıklar bu senaryo
siktir ulan dallam seni dışlamışlar diye ihbar etmişsin şimdide sallıyorsun adi Yahudi içerdekilede senin gibi Yahudi ajanı
yhudi sensin sen kimsinkii kimee yahudi diyosun şaklaban senin gibi koyunlar oldugu sürece bu ülkeden hç bişey olmazzz
Yahudi senin baban ve sülalen
ibne o kadar güveniyon kendine gel türkiyeye. dokunuyorlarmı dokunmuyorlarmı. ordan gazel okuması kolay tabi...
"piç" kelimesinin en güzel örneğidir kendisi. daha nasıl dokunayım sana...
adamı tanık olarak dinleyenlere ne demeli..Ey AKP sende Allah korkusu olsa bunları yapmazsın...
İÇERİ GİRENLER VATANSEVER TÜRKLER AMA NE GARİPTİR KONUYA TANIK OLANLAR PKK NIN 2 NUMARALI İSMİ PARMAKSIZ ZEKİ VE BUNUN GİBİ ADİ ŞEREFSİZ MÜSLÜMAN KILIĞINDAKİYAHUDİ AJANLARI...
seni gibi şerefsiz Yahudi seni
tipe bak
ergenekon devlet dir diyor adamın derdi türk devletiyle ,rejimi yıkmaya calışıyor israil bu nuda kullanıyor ,bu dünyada ne olursa olsun israilin parmağı var ..
yazıyı okudum ortamı yumuşak tutuyor iblis dinini parayla satmış hahamına kodumun haham efendi iki büklüm kafeste yaşasam vatanıma laf söyletmem söylemem nemutlu türküm diyene beğenen kalır beğenmeyen senin gibi defolur gider ergenekonu yaratan komutanlar utansın yazıklar olsun saçının tüyü bitmemiş yetim haklarıyla ordu besleniyor vatan hainliğide neyin nesi kansızlar
bu ülkede adalet bakanı var mı varsa ne işe yarar......
Vay anasını adam lüks içinde keyf çatıyor paranın nerden geldiği bile belirsiz bu adamın sözüyle tüm vatanseverleri içeri attılar. AKP li yalakalarda ohh iyi oldu adalet geldi din düşmanları cezasını buldu diyorlar. valla bu ülkeyi din düşmanı dediğiniz kişilerden bu adam kurtardıysa dönün bi aynaya bakın suratınız kızardımı ama nerde kime diyorum ben . gün gelir devran döner çoğunuzu bu adamın yanına yollamasınıda biliriz. gidin onun yanıdna lüks içinde yaşayın ..
Bizim koyunlar bu haberleri okuyor mu okuyorsa anlayabiliyor mu acaba?
bir mahkeme dolayısıyla devlet bu adamı tanık belkide sanık sandalyesine oturtamamışsa bu dava baştan ölü doğmuştur...
ee ne demiş oldu bu adam şimdi???
Ayran içmeyi bırakın anlarsınız!
O NU BİR ANLASAK.ALÇAK NEDEDİĞİ BELİRSZ.
işte bu AKP nedir çok net anlatıyor okumasını bilene tabi
Özgürlük isteyen, VatanHaini olmuş. VatanHaini, VatanımıSever olmuş. Ordu silahlı terör örgütü sayılmış. Genelkurmaybaşkanı, Generalden acemi askere cezaevine atılmış. Şeytanın Kadılık, Zebaninin Gizli Tanıklık yaptığı ortamda adaletin tecelli etmesi, Cehennemde açan nadide çiçeği bulmak kadar zordur. Polisine bireysel hatalar kurumlara mal edilemez. Kahramanlar sonuna kadar arkanızdayız diyenler. Suçu olmadan cezaevinde yatan parçalanan aile ve çocukların vebalini Allahta Es geçer sanıyorsunuzdur. Ülke güvenliğini Kandile devretmeyi düşünenler, Dosyanız Hak Katında, Kararın Tebliği Çok Yakın.
Tuncay Güney 'Ergenekon bir terör örgütü değil, sistemin, rejimin kendi teşkilatı' Ergenekon, rejimin ve sistemin kendisidir. Ergenekon, Ergenekon’la gizlenmiştir, Ergenekon deşifre edilmemiştir. Ergenekon, reforme etmiştir kendini. Ergenekon’un bir kolu suç. Günaha bulaşmıştı. Miladı dolmuştu. O kolu kestiler. Bu, buzdağının sadece görünen kısmı. Şimdi vesayet değişti.''diyor,çok haklı.Ben bu kişinin her şeyi bildiğine eminim ve doğru söylüyor.
Bu işi Yahudiler ve Amerika böyle istedi bizimkiler icra ettiler şayet bu davanın içinde sebegatay(YAHUDİ DÖNMESİ) Mehmet Yaşar Büyükanıt da yargılansaydı o zaman derdim ki bu işi gerçekten türkiye yaptı derdim ama bunu şimdi ülkem yaptı diyemiyorum CİA VE MOSSAD buradaki teşeron hükümete yaptırdı durum oarak bu çıktı karşımıza ama böyle olmuşsa keser döner sap döner bir gün hesap döner diye söz vardır bunu yapanlar unutmasın
kısaca adamı kullanmışlar şimdi de gül gibi yaşatıyorlar. normal bir gazeteci araba çalıyor sonra evi aranıyor sonra dosyalar bulunuyor sonra dava başlıyor sonra ülkenin en üst düzey yetkili isimleri içeri atılıyor. christopher nolan bile bu kadar iyi kurgulayamazdı.
allahın israiilisini dinleyip terörle mücadele eden paşaları içeri attılar neden pkk ile mücadele ediyorlar diye sonrada bunun adına hukuk diyorlar yere batsın sizin hukukunuz ülkeyi bölün sonrada kaçın yurt dışına.sizin atalarınız da bunu yaptı siz de yapcaksınız ama meraklanmayın biz de bu ülkeyi kaç kez kurtardık yine kurtarcaz yine kurtarcaz emperyalizmin pisliklerinden temizlicez.ne kadar çabalasanız da yıkamayacaksınız kürdistanı kurdurtmayacağız.kurun da görün.
Akp'nin ve pkk'nın ilk savunucusu.sayesinde çok subayımız yalan yanlış iftiralarla içeri atıldı.MUTLUMUSUNUZ ergenekon savsatasını savunanlar.Bakın o yalanı başlatana şimdi kimler bakıyor.ABD KİMLERE BAKIYOR:Fettullah Gülen,Tuncay Güney.Desteklediği Partiler:akp,chp,bdp ve Mustafa Sarıgül'ün kuracağı parti.Geçmişteki Destekleri:dp,dyp,anap ve dsp.Ne tesadüf Gülen'de cemaatini hep bu partilere yönlendirmiş zamanla.UYANIN MÜSLÜMAN TÜRKLER UYANIN MHP.
ülkemizi karıştırmak için kurulan tezgahın patronu israil,tezgahtarı da bu herif.cemaat işbirliği ile ülkeyi adaletsiz bir karara imza attırdılar.adaletin mülkün temeli olduğu gerçeğinden hareket ederek ,verilecek haksız bir kararla devleti çökertmeyi hedeflediler.inşallah yargıtay hatayı görür.israil-cemaat işbirliğini yabana atmamak gerek.cemaat üyelerinden başka filistinde elini kolunu sallayarak gezen başka kim var.düşünün.
zamanı doğru okuyamayanların sonu.seni kahraman eden menfaati bittimi hain ilan eder.asker günah keçisi nerde diğerleri
hırsızlar katiller tanık masumlar sanık
Tuncay Güney Ne demiş; " Türkiye’de adalet aramak, genelevde bakire kız aramaya benzer." O zaman Türkiye de Hakim ve savcılar varsa ne yaparlar....?
erdoğanın yahudi düşmanlığı tam bir oyun.halkı kandırıp israil uşaklığı yapıyorlar.
BU MU GERÇEK YAHUDİ BİZİ YÖNETENLER Mİ? YOKSA BİZİ BAŞKALARI MI YÖNETİYOR? YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLEMESİ GEREKEN HÜKÜMET 400 ADET MİNİBÜSÜN SİPARİŞİNİ KOÇ'A KIZIP YERLİ FORD'A DEĞİL FRANSA ÜRETİMİ RENAULT'YA VERDİ. BİR DİĞER SÖYLENTİ DE OTOYOLLARI ÖZELLEŞTİRME İHALESİNİ ALAN ÜLKER VE KOÇ ORTAKLIĞINDAN AKP'NİN PARTİYE İSTEDİĞİ BAĞIŞ, KOÇ TARAFINDAN RET EDİLDİĞİNDEN HÜKÜMET OTOYOL İHALESİNİ İPTAL ETTİ ŞEKLİNDE.
işte bu ne olduğu belli olmayan çalıntı araç satarken yakalanan ve kendisinin bile ne olduğunu bilmediği bir serfsiz serefli ordumuzu bu hale getirdi. ve padişahımız şimdi ona orada kırallar gibi bakıyor
asker ile ilgili davalarda tanık olarak dinlenenlere bir bakın hepsi acayip tipler, bir tane normal adam, siyasetçi, asker vs yok. ya terörist ya da bunun gibi ajanlar. bu adamın ne olduğunu anlamak için kılık ve kıyafetlerine bakmak bile yeterli
adam resmen dalga geçiyor bunun böyle davranmasında payı olan göz yumanlara yazıklar olsun
Şu adama bakarsanız Adam derken söz misali diyorum yoksa böyle iftiracılara insan bile denmez.Çünkü bir kişiye dahi iftira atmak insanlık suçudur.Söze bakar mısınız:Ergenekon’un soğuk mührüyüm.Daha öncede bu şahıs "Ergenekon bir projeydi uygulandı ve bitti demişti.İftira attığını canlı yayında kabul etmişti.Tanığı bu yalancı ahlaksız adamın olduğu davadan insdanlar maalesef tutuklandı ve ceza aldılar.Delil yok ispat yok .Delil derken sadece üretilmiş deliller ve iftiraların olduğu alenen ortaya çıktı....Sözün kısası pkklılar ve yahudiler paşaları muhebbet hapse mahküm ettirdi
AKP.CAMÏASI CIKARCI YALANCI PARAGÖZ CEMEAT HALKIN RIZKINI CALAN ALLAH'TAN ÖNCE PARA SAHTE DINCILERDEN OLUSAN CETELER AKP.YE OY VERENDE AYNISI SAHTE EMEKLI YESILKARTLI EKMEDIGI YADA HIC OLMAYAN TARLA ICIN PARA ALANLAR TERFI BEKLIYEN YALAKA TAKIMI AMIR MEMUR AGA ASIRET MARABALARI BIRCOK DUNYADAN HABERSIZ YARATIK BU YAZIYI GORSUN OKUSUN 12 YILLIK AKP.SALTANATININ ARDINDA NE SAHTEKARLIK YATAR GORSUN ENAYILER ASKER BU SORGUYU YARGIYI HAKETMISTIR YATSIN AKILLANIRLAR 12 EYLULDE ACTIRILAN KUR'AN KURSLARDA YETISENLER TIKTI ONLARI YÏNE ¨ÜZÜLEN SOSYALÏSTLER DÜNYADA TÜM HAKLAR SOSYAL GÖRÜS SAYESÏNDE OLUR
1 numara yı çok iyi bilirizde devletin şerefi hayisyeti barbarlığı ayaklar altına alınmasın diye açıklamayız açıklayacaksın bir gün kendi ağzından
Bu adamı kim TRT ye çıkarıp konuşturdu? Kimler arkasında durdu! Hala olanı biteni anlamayan at gözlüğü takınıp birilerin peşinden gidenler olduğu sürece bu ülkenin ve içindekilerin işi bitmiştir. Osmanım,tuncayım ne de güzel oynadılar ellerine verilen senaryoyu ! Millet alışmış Amerikan vari pembe dizilere! Dizi izler gibi izledi herkes! Sonuç? Yolun sonuna gelmiş,varını yokunu tüketmiş,parçalanmak üzere olan bir ülke! CİA destekli,25 milyar dolar serveti olan bir pensilvanyalı hem Türkiyeyi hem de bölgeyi idare ediyor. Ne diyelim,gazamız mübarek olsun!
o gelen paralar sanırım bir örtülü ödenekten geliyordur.
lavuk sanki bunu biz bilmiyoruz taaa amerikadan söyleyeceğin bumuydu.bunu bilmeyenmi var.adaletten kaçılmaz ve adalet tecelli ettiğinde kılıcı keskin olur.olduda.allah cümlesinin belasını verdi...Allah tarafından lanetlenmiş bir ırk olan yahudilerin içimize sızıp taaa genel kurmay başkanı olması ayrı bir konu...Allah topunun belasını versin...amin.
AKP NİN KİMLERLE KOLKOLA OLDUGU ORTADA.SURİYE HABERİNDE İSRAİLLE HEM FİKİR VE AYNI MÜCADELEYİ VERİYOR. BU HABERDE, KOLUNDAKİ HAHAM ERGENEKONUN BİR NUMARALI ÇIGIRTKANI,BUNDAN BESLENİP BUNDAN EKMEK YİYOR. MÜSLÜMANLIK, VİCDAN SAHİBİ İNSAN OLMAKTIR .SADECE VİCDAN HEPSİ BU.OLABİLMEK BİRİLERİNE ÇOK ZOR GELİYOR HERHALDE.
Diğer Haberler