Erkek saç modelleri: Son moda, havalı erkek saç modelleri

Son yıllarda yeni erkek saç modelleri giderek artıyor. Artık erkekler için çeşit çeşit saç modelleri yer alıyor ki kuaförler, berberler erkek müşterilerinden son moda saç modelleri talep ediyorlar. Haberimizde son zamanların moda erkek saç modellerini bulabilirsiniz.

Erkek saç modelleri: Son moda, havalı erkek saç modelleri

2000li yıllardan itibaren özellikle erkekler arasında bakımlı, şık ve özenli görülmek oldukça popüler bir hale geldi. Üstelik her geçen gün erkeklerin kendilerine bakma oranı artıyor. Elbette bu durum farklı erkek saç modelleri ortaya çıkmasına da olanak sağlıyor. Ayrıca herkesin alışkın olduğu şekilde erkek kısa saç modelleri kadar erkek uzun saç modelleri oldukça ilgi görüyor. Çünkü neyse ki hem toplumumuzda hem de tüm dünyada erkeklerde uzun saça yaklaşım oldukça değişmiş durumda ve bu konudaki önyargılar da büyük ölçüde kırıldı.

Yani günümüzde pek çok erkek, farklı erkek saç modelleri denemek istiyor ancak bilinmeyen ve kuaföre anlatmak konusunda erkekleri en çok zorlayan konu; erkek saç modelleri isimleri. Pek erkek saç modelleri olduğu gibi pek çok erkek saç modelleri isimleri de var ve bunları doğru şekilde bilmeden kuaföre net bir biçimde anlatmak pek de mümkün değil. O yüzden bu birbirinden karizmatik modellere bir göz atalım.

TAPER FADE SAÇLAR

taper fade erkek sac modeli

Erkek saç modelleri aklımızda hep standart kesimler olarak yer etmiş olsa da özellikle son yıllarda hemem hemen her erkekte gördüğümüz taper fade saçlar, erkek kısa saç modelleri içinde en yaygın görüleni diyebiliriz. Her ne kadar oldukça sıradışı bir görünüme sahip de olsa aslında kullanan her erkeğe büyük bir karizma kattığı da bir gerçek. Ancak bu yanları traşlı, üst ve orta kısmı uzun olan modeli kullanmak o kadar da kolay değil. Sürekli bakımlı olmak gerekiyor.

UNDERCUT SAÇLAR

undercut erkek sac modeli

Altlardan kısa ve üstlerden uzun olarak kesilmiş olan ve belki bir nebze erkek uzun saç modelleri arasında gösterebileceğimiz undercut özellikle son yılların en çok ilgi gören erkek saç modelleri içinde. Tabii bu kadar ünlenmesinin arkasında herkesin idol kabul ettiği ünlülerin kullanmasının da etkisi büyük.

POMPADOUR SAÇLAR

Modern-Pompadour-Fade

Yalnızca iddialı erkeklerin tercih ettiği erkek saç modelleri arasında gösterebileceğimiz pompadour saç kesimi gerçekten de oldukça dikkat çekici. Bir yönüyle erkek uzun saç modelleri içinde de yer alabilecek olan bu modelde altlar yine kısa, üstler yine uzun ancak bu defa üstler bir hayli kabartılıyor. Tabii bunun için beylerin gür saçlara sahip olması da gerekiyor.

SIDE SWEPT CREW CUT SAÇLAR

Side Swept Crew Cut Saclar

Özellikle yaz aylarında erkeklerin en pratik şekilde kullanabileceği erkek kısa saç modelleri kesinlikle crew cut olanlar. Hem çok kısa oluşu hem de hemen hemen her yüz tipine iyi gidiyor oluşu bu modeli tercih sebebi yapıyor. Yanları kısa olan bu modelde üstleri isterseniz uzatabilir ve yana doğru tarayabilirsiniz.

QUIFF SAÇLAR

quiff saclar

Takvim yaprakları hangi yılı gösterirse göstersin erkeklerin en havalı ve en çekici göründüğü erkek kısa saç modelleri quiff saçlar olacak muhtemelen. Çünkü bu cool saç modeli her yaşa ve her tarza çok yakışıyor. Ancak baştan söylemek gerekiyor; saç bakımına özen göstermeyen erkekler için hiç de uygun değil.

MAN BUN SAÇLAR

man-bun-sac-stili

Son birkaç sezondur hiç şüphe yok ki erkek uzun saç modelleri denilince akla ilk olarak man bun geliyor. Özellikle kirli sakallar ile çok şık duran bu topuz model dalgalı erkek saç modelleri arayanlar için de ideal olabilir.

DOĞAL DALGALI SAÇLAR

dogal dalgali saclar

Doğallık her daim trend olacak muhtemelen. O yüzden bu sezon da erkek saçları için özellikle dalgalı erkek saç modelleri içinde doğal dalgalar bir hayli moda. Bunun için güzel bir kesimin ardından saçları serbest bırakmak ya da köpük ile biraz dalgalı hale getirmek yeterli.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
beckham ya
2018 yılında çıkan kısa saç modelleri erkekler için çok güzel seçenekler sunuyor aslında. Özellikle bazı erkekler bu modeller çok ama çooh yakışıyor :) https://www.sacingo.com/kisa-sac-modelleri-erkek/
Diğer Haberler