Esad'ın 11 yaşındaki oğlu ABD'yi tehdit etti

Oğul Hafız Esad Amerika'ya meydan okudu: Bizim neye sahip olduğumuzu bilmiyorsunuz.

Esad'ın 11 yaşındaki oğlu ABD'yi tehdit etti

Beşar Esad'ın 11 yaşındaki oğlu Hafız, adına açılan Facebook hesabına,"Amerikalıların saldırmasını çok istiyorum, böylece nasıl bitireceklerini bilmedikleri bir şeye başlayarak büyük bir hata yapacaklar" diye yazdı. New York Times gazetesine göre paylaşıma gelen yorumlardan birçoğunun Suriye rejiminin önde gelen üyelerinin çocuk ve torunlarına ait olması, hesabın gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor. Facebook paylaşımında şöyle deniliyor:

FACEBOOK'TA MEYDAN OKUDU

"Bizimkinden daha iyi uçaklara, gemilere, tanklara sahip olabilirler. Fakat hiçbir ülke Suriye'deki gibi askerlere sahip değil. Bazı insanların, ABD'nin bizden daha güçlü olduğuna dair yorumlar yapabileceğini tahmin ediyorum. Buna ilk cevabım 'Bizim neye sahip olduğumuzu bilmiyorsunuz' olur. İkincisi ise, belki daha güçlü olabilirler, fakat orduyu asla yok edemeyecekler. Savaşmak ve meydan okumak için doğduk, onlar gidene kadar her yerde savaşacağız. Ne kadar zaman alırsa alsın zafer bizim olacak."

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Fsa ile baş edemezken ABD'yi yenceklermiş. Esad'da çocuğundan akıl alıyor herhalde. Allah belanızı verecek. Ülke tapulu malınız ya! O masumların bebeklerin çocukların ruhu sebebiniz olur inşallah. Siz yaşayacağınızı yaşadınız şimdi kendiniz savaşacakmış gibi o garip askerlerin adına atın tutun. Tarih sizi katil olarak anacak. Kendinizi katledilmen diğer liderlerle karıştırmayın
yaşını aşan bir paylaşım, bu demektir ki bu çocuk iyi yetişmiş veya yetiştirilmiş. alnından öpmek lazım, tebrik etmek lazım. birlik ve beraberlikten her zaman, her yerde en güçlü silahtan daha güçlü bir kuvvet meydana gelir ve üstünlük sağlamaya vesile olur. alnından öpüyorum seni çocuk.
Esadın oğlu gibi üç çocuk istermisin Teyyep
Babası öğretiyor o da papağan gibi söylüyor kelimesi kelimesine pes adam korkusundan 11 yaşındaki çoçugunu kullanıyor dünyayı tehdit etmek için.. Halk açlık sefalet içinde bir kısmı türkiyede kamplarda yada sokaklarda parklarda yatıyor sefillik içinde.. bunların haline bak bizim başbakan eski kankası şimdi düşmanı tayyip gibi ailecek saraylarda özel jetlerde sultanları oynuyorlar altın yaldızlı saraylarında bir de çıkmış ordan dünyayı tehdit ediyorlar şerefsizler..
ÖPTÜM SENİ ÇOCUK. VATAN, TOPRAK BAYRAK AŞKINA ŞU AMERİKAYA İSRAİLE DERS VERMEK İÇİN NE LAZIMSA BİRLİKTE YAPMALIYIZ.. BURADA SURİYE TÜRKİYE İRAN IRAK HALKI ZATEN BİRLİK. AMA TEDEKİ DANGALAKLAR BU BİRLİĞİ BOZMAYA ÇALIŞIYOR. ADAM OLMADIKTAN SONRA SÜNNİ ALEVİ KÜRT TÜRK OLMAK ÖNEMLİ DEĞİLDİR..
Ne tosunlar Gördük Düve Çıktılar.
Aferin sana cocuk..İmam Hüseyin(aleyhisselam) 70 kişilik ve yarısının kadın oldugu ordusuyla 70 bin kişilik zalim yezid ordusuna meydan okumadımı.Evladı peygamber demedimi:Heyhat minne zille(zillet bizden uzaktır.)Dünyada gidecek hiçbiryer kalmasa bile yezide biat etmem demedimi.Biz şehadete aşık müslümanlarız.Düşmanın tankı topu bizi korkutmaz. Allah azze ve celle bizi böyle müjdeliyor: Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer hakikaten inanıyorsanız, muhakkak üstün olan sizsinizdir. (Al-i imran, 139) Artik inceldiği yerden kopsun.Kafir amerika ve siyonist basına kabus gibi çökecez
Bir ülkenin bir başka ülkenin içişlerine karışması arsızlıktır. Ama önce ülke içinde muhalif unsurlar oluşturup sonra da onlara destek için kuvvet kullanmaya kalkışmak daha bir arsızlıktır. Komşulara düşen; sadece insani boyutta yardım ve uzlaştırıcı olmaktır. Yeni Osmanlıcılık gibi bir takım boş hayallerin peşine takılıp silah ve cephane gönderip, terör gruplarına arka çıkmak suretiyle hem kendi hem de başka ülkeleri ateşe atmak diplomasi değil cehalettir. 11 yaşında bile olup ülkesine sahip çıkan genç ve gençlerin varlığı o ülke için kazançtır. Aferin sana çocuk.
Savaş çığırtkanlarına yazıyorum. birleşmiş milletler inceleme yaptı bitirdi saldırıyı Esadın yaptığına dair tek bir kanıt bulabilseydiler bangır bangır satılmış medyalarda yer alırdı. Birleşmiş milletlein ıspatlayamadığı bir şeyi bizim kıt zekalı birkaç insanımız sanki kimyasallar atılırken Esadın yanındaymış gibi yazıp Abd ve İsraillin uşaklığına farkında olmadan soyunuyorlar. Biz müslüman yoplumlar birbirimizi yerken birileri nemalansın. hiç mi düşünmüyorsunuz bu oyunu batının yapmış alabileceğini. bu oyunda piyon olmak isteyenler okumadan araştırmadan sadece tv izlemeye devam etsinler.
BİZ DÜNYAYI BAŞINA YIKARIZ DİYEN NE DİKTATÖRLER VE BU DİKTATÖRLERİN SÖZLERİNE İNANAN NE SALAKLAR GÖRDÜK ŞU KISA YAŞANTIMIZDA.HEPSİNİNDE SÖYLEDİĞİ AYNI AMA 12 SAATTEN FAZLA DAYANAN OLMADI.YERLE BİR OLDULAR. DEĞİŞMEYEN SADECE SALAKLAR OLDU PAPAĞAN GİBİ TEKRARLANAN AYNI SÖZLERE İNANIP PAPAĞAN GİBİ TEKRARLAMAKTAN BIKMADILAR.NEYSEKİ ESADI YIKMAYA DEĞİL SADECE KİMYASAL SİLAHLARI VURMAYA GELYORLAR.ONLAR VURACAK ESAD SEYREDECEK.VURANLAR GİTTİKLERİNDE, ESADA GERİDE NE KALDIĞINI TESPİT ETMEK KALACAK.DUYGUSAL İSTEKLERLE GERÇEKLER ÇOK FARKLI.ACI AMA GERÇEK.HANİ RUSYA NERDE.ABD HADİ ORDAN DEDİ RUSYA TIRSTI
vatan ruhu olmadıktan sonra ordu boş.Hepsi kaçtı ülkemize
Aferin, Tayyibin çocukları gibi gemi yüzdürmüyor. Ülkesi için mücadele ediyor.
Helal olsun 11 yaşındaki çocuk bizim dingillerden daha cesaretli çıktı.
ASLAN GİBİ BABANIN YAVRUSUNDAN BU BEKLENİRDİ ZATEN. HELAL OLSUN YUMURCAĞA
içoluk çocuk işte abd yi tehdit ediyo
Fazla bilgisayar oynamış bu çocuk.Ama Suriye istikrarsız devlet Esed gitmeden bir bombada bize çakacakmış gibime geliyor.Allah sonumuzu hayretsin...
hay ben senin ailene ders vereydim bir başbakan dediklerinde 100bin müslüman öldürmenmi gerik katliamcı esad
Bu canileri gülerken gören dünya ne düşünüyor acaba. Minicik bedenlerin kansız bir şekilde gazla ölmeleri, karısının bile kahkaha atacak kadar güldüğünü görmek vicdan taşıyan insanlığı kahretmiyormu acaba.2 yıldır binlerce insan,çoluk çocuk katledilirken bu adi karı kocayı bu kadar mutlu eden durum ne olabilir ki acaba. Mahsustan mı acaba bu gülücüklü resimler dünyaya servis ediliyor,neden acaba.Ne anlatılmak isteniyor anlamakta zorluk çekiyorum. Bunları içimizde de savunan insanların yorumlarına rastladıkça inanın insanın insan olarak yaşadığına kahredesi geliyor.
dediğin gibi olur inşallah çocuk
abd nin özgürlük adı altında götürdüğü tek şey kan ve göz yaşıdır. Irak'a afganistan' da ve libya'da olduğu gibi orta doğuya gelecek olan sadece kan ve göz yaşıdır. suriye'de ki senaryo da aynı.
yazık birde tayyibe diktator diyosunuz gercek bir esad dikta yonetimine destek veren yorumlar goruyorum sonuna kadar savasacaklarını soyluyor kucucuk cocuk o savasda kimler olecek sucsuz binlerce masum ama sunu bilinki esadın bu yapdıgı yanına kalmıycak...
su cocugun kafasi bile tayyip'inkinden daha iyi calisiyor..
ne alaka şimdi gerizekalı kardeşim
Böyle başa böyle tarak. Böyle geriye böyle yaprak.
Çok komiksin oğlan :D
Böyle lider olunuyor işte.Arap dünyası bu dilden anlıyor
elmacı ebru sen ne söylediğnin farkında değilsin ne olursa bu devlette tayyip yaptı diyorsunuz peki siz ne yaptınız bu devlet için bana söylermisin
konuş çocuk...
yahu savaş olmasın beee.....
peygamber torunları işte:)
Ne peygamber torunları uleeeeen?
Danışman alınıp Yiğit Bulut'un yanına oturtulabilir.
Bizler hep amerikayı suçlar olduk ama düşünüyorumda bütün peygamberler neden hep ortadoğu civarından çıkıyor. (Hz.İsa, Hz.Musa, Hz.Davut, Hz.İbrahim. Hz.Muhammet vs)Burada topraklar kutsal olduğundanmı yoksa buradaki insanlar tarih boyunca hep azgın olduklarındanmı peygamberler hep bu bölgeden çıkıyor. Hep deriz dinimiz zulme karşı sessiz kalma diye bizlere emrediyor. Bunu biz yapamıyoruz bunu yapan amerikayada yine ortalığı karıştırmaya gidiyor diyoruz.
Diğer Haberler