HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Eşcinsellerin gövde gösterisi

Fransa'da son birkaç yıldan bu yana gelenek haline gelen eşcinsellerin gösteri yürüyüşü, bir hak arama gösterisine dönüştü. Fransa'nın çeşitli kentlerinden gelerek Paris'teki yürüyüşe katılan homoseksüeller ile lezbiyenler, yeni kurulan hükümetten eşcinsellerin birbirleriyle evlenmesini ve çocuk sahibi olmaları konusundaki yasaların çıkarılmasını istedi.

Eşcinsellerin gövde gösterisi

Başkent Paris'in Monparnasse Meydanı'nda toplanan binlerce eşcinsel, Bastille Meydanı'na kadar yürüdü. Eşcinsellerin çoğu sıra dışı giyimleriyle dikkati üzerlerine çekerken, sürdükleri bebek arabalarıyla da özlem giderdi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Fransız eşcinsellerin, birbirleriyle evlenmeleri, çocuk sahibi (evlatlık edinmeleri) gibi istekleri Fransa yasalarına aykırı olduğu için bu konuda taleplerine uygun yasaların bir an evvel çıkarılmasını istediler.

Gay ve lezbiyenlerin gösteri yürüyüşüne kendisi de bir eşcinsel olan Paris Belediye Başkanı Bertrand Delaneu ve eski Milli Eğitim Bakanı Jack Lang gibi tanınmış kişiler kortejin önünde yürürken, eşcinseller kiraladıkları TIR'lar üzerinde, tekno müzik ve pop ve rock müziği eşliğinde dans ederek gösteriyi renklendirdi. Arap ülkelerinden olduklarını belirten bazı kişiler pankartlar taşırken, Fransa'daki Ermeni eşcinseller de özel bir grup olarak yürüyüşe katıldı.

En Çok Aranan Haberler