HABER

Eşyalarıyla kaçarken yakalandı

Eşyalarıyla kaçarken yakalandı

Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam'ın yakalandıktan sonra bindirildiği uçaktaki görüntüleri de ortaya çıktı.

Libya'nın güneyindeki Obari kasabasında yakalanan ve uçakla Zintan kentine götürülen Seyfülislam Kaddafi'nin bu yolculuk sırasındaki fotoğrafları da yayınlandı. Uçakta bulunan Reuters foto muhabiri İsmail Zituni tarafından çekilen fotoğraflarda, bedevi kıyafeti içindeki Seyfülislam Kaddafi'nin korku dolu gözlerle etrafına baktığı görüldü.

[**

**](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/mutasim-kaddafi-de-olduruldu-ogul-kaddafi-de-yakalandi/8844/231026/sayfa/1/)

Seyfülislam Kaddafi buna karşın uçaktaki Reuters muhabiri Marie-Louise Gumuchian'a "iyi" olduğunu söyledi. Seyfülislam, parmaklarının neden sargılı olduğu sorusuna ise, "NATO hava saldırısı. Bir ay önceydi" diye cevap verdi.

Seyfülislam'ın yanı başındaki seyahat çantaları, oğul Kaddafi'nin Nijer'e kaçış hazırlığındayken yakalandığı yönündeki iddiaları güçlendirdi.

[**

**](http://haber.mynet.com/linc-edilmeden-onceki-son-anlari-598322-dunya/)

'SONU BABASI GİBİ OLMASIN'
Öte yandan Uluslararası Af Örgütü, Libya Ulusal Geçiş Konseyi'ne, Seyfülislam Kaddafi'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) teslim edilmesi çağrısında bulundu. Örgüt bildirisinde, suçlarından dolayı adil bir davayla yargılanması için Seyfülislam'ın UCM'ye teslim edilmesi çağrısında bulunuldu.

Bildiride, öldürülen Muammer ve Mutassım Kaddafi hatırlatılarak, Seyfülislam'ın sonunun da aynı şekilde olmasını engellemek için Ulusal Geçiş Konseyi'nin sorumluluğunu yerine getirmesi talebinde bulunuldu.

Bu arada Libya El Ahrar televizyonunda, Seyfülislam Kaddafi'nin yakalandıktan sonraki ilk fotoğrafı olduğu belirtilen bir fotoğraf yayınladı. Kaddafi, Reuters'a verdiği demeçte durumunun iyi olduğunu belirtti ve elinin bir ay önce düzenlenen NATO hava saldırısında yaralandığını açıkladı.Fotoğrafta Seyfülislam'ın bacaklarında bir battaniye ile bir divana uzandığı ve üç parmağının sarılı olduğu görülüyor.

[Oğul Kaddafi’de yakalandı](http://video.mynet.com/cihanhaberajansi/Ogul-Kaddafi-de-yakalandi/1373543/ "Oğul Kaddafi’de yakalandı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
Geri Dön