HABER

Ethem'i vuran polis hapis yatmayabilir

Ankara'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ün, polis memuru A.Ş'nin silahından çıkan kurşunlarla hayatını kaybetmesi hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı ve mahkemeye sunuldu.

Ethem'i vuran polis hapis yatmayabilir

Hürriyet'in haberine göre savcılık iddianamede ‘meşru savunma’ nitelemesi yaptı. Bu ne demek? Sanık polis A.Ş.’nin yargılanıp alt sınırdan ceza alırsa hapis yatmamasının önü açılacak.

Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar, sanık polis memuru A.Ş.’nin ‘meşru savunma sınırının kasıt olmadan aşılması’ suçundan verilecek cezanın miktarının 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar olduğunu söyledi.

Bayraktar, Hürriyet Dünyası’na şu açıklamalarda bulundu:

“İddianamede TCK’nın 81. Maddesi ve 27-1. maddesinin uygulanması istendi. Bu iddianameyi hazırlayanlar kameralara baksınlar. Bu iddianame siyaset, polis, yargı işbirliğinin tescilli belgesidir. Bu iddianame bu şekliyle kabul edilirse, sanık polise meşru savunma ve taksir hükümleriyle 1 yıl 4 ay ceza verilerek dosyanın kapatılacağından endişe ediyoruz. Çünkü alt sınırdan verilecek 1 yıl 4 aylık ceza iki yılın altında olduğu için ertelenebilme imkanı da olacak. Bu iddianame aileyi çok üzdü. Mahkemenin kabul etmesi halinde inceleyerek gerekli itirazlarımızı da yapacağız”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 218 yorum
eline sağlık polis kardeşim linç olmaktansa bu piçleri vurmak daha hayırlı su testisi su yolunda kırılır
senin gibi insanlara böyle düşünürse ananıs..... anladın
POLİSLE SAVAŞA GİRECEKSEN ÖLÜMÜDE GÖZE ALACAKSIN..OLDU CANIM POLİSE TAŞ AT MOLOTOF KOKTEYLİ AT SONRADA GÖTÜM YANDI DİYE DOLAŞIN ORTADA..O KADAR NAMUSLUYSA NİE PECE TAKMIŞ YÜZÜNE BIRAKIN BU İŞLERİ ÇAGDAŞ GÖRÜNÜMLÜ APTALLAR
Olm belli anan seni doğurmamış
ulan görüntü görüntü diyorsunuz açında bi izleyin bi bakın bu mynette sizin diper sitelerinizde polis silahını ateşlerken gösteriyor bi tamamını izleyin vicdanlı arkadaşlar polisi yere yatırıp üzerine taş atıp sopayla vuran bu masum eylemciler deil mi. masum ethemin elinde polisin kalkanının ne işi var okadar masum ki türk bayrağını yakıyor okadar masum ki polisin kalkanını almı taş atıyor. okadar masum ki bu devletin ekmeğini yiyor. okadar masum ki devrim dedikleri komünizmden bahsediyor. okadar masum ki masum insanları öldüren dhkpc gibi bi terör örgütünü destekliyor. çok masum bi arkadaş
Geri Dön