HABER

Evlerini korumak için yapıyorlar! Şırnak'ta dönüşümlü dam nöbeti

Evlerini korumak için yapıyorlar! Şırnak'ta dönüşümlü dam nöbeti

Şırnak'ta etkili kar yağışları evlerin damlarında kar birikintisine neden oldu. Evlerini korumak için kar kütlelerini nöbet usulü temizleyen vatandaşların zorlu görevi objektiflere yansıdı.

Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası köylülerin kar mesaisi başladı. Kar yağar yağmaz evlerin damlarını temizlemeye çalışan köylüler zor ve bir o kadar tehlikeli işi gün boyu yapıyor. Buz pistine dönen damlarda yarım metrelik kar yığınını kürekle temizleyen köylüler, birikintinin oluşmaması için nöbet tutuyor. İlçeye bağlı Başaran köyünde vatandaşlar, kerpiç evlerin damının çökmemesi ve su damlamaması için yoğun mesai harcıyor.

'DÜNE KADAR ÇİÇEK AÇMIŞTI'

Fırat Gökçe isimli vatandaş, baharı beklerken kışı tekrar yaşadıklarını söyledi. Gökçe, "Günlerdir kar yağıyor. Evlerin damında çok kar birikti, biz de temizliyoruz. Bazen düşüyoruz ama mecburuz, eğer temizlemezsek su damlar veya dama hasar verir. Bu yüzden kar birikintilerini temizliyoruz. Baharı bekliyorduk daha düne kadar çiçekler açmıştı" dedi.

dddd

ddd

dd

d

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bu ınsanlara yazıktır 50 yıl gerıdeler devlet el atmalıdır evlerı yenılenmrlıdır ben bır vadandas olarak boyle bırseyı kabullenemıyorum gordugumde
Geri Dön