HABER

EXPO Antalya için büyük fırsat

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı ziyaret eden Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse, EXPO 2016'nın Antalya için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

ANTALYA (İHA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse ziyaret etti. Büyükelçi Jan Paul Dirkse, Antalya'nın çok güzel olduğunu belirterek, “Türkiye'yi ziyaret eden Hollandalı vatandaşlarımız Antalya'yı çok beğeniyor. Antalya'ya tatile gelen vatandaşlarımızın sayısı her yıl artıyor. Antalya göç alan bir şehir. Buna rağmen güzelliğini koruyabiliyor. Antalya 2016 yılında EXPO fuarına evsahipliği yapacak. Bu organizasyon Antalya için çok önemli bir fırsattır. Yurtdışından Antalya'ya çok sayıda misafir gelecektir. Bu fuarın organizasyonu Antalya merkezinden yapılırsa daha başarılı olur” diye konuştu.

EXPO'YU ÖNEMSİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Antalya, Türkiye'nin en önemli kentlerinden biridir. Çevre illerden ve dışarıdan göç alıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak İstihdam Ofisi kurduk. 3 yıl içinde 10 bin vatandaşa özel sektörde ve belediyede istihdam sağladık. Büyükşehir Belediyesi olarak EXPO fuarını çok önemsiyoruz. EXPO'nun alınmasında üzerimize düşeni yaptık. Şimdi hazırlık aşamasında birlikte hareket ederek bu organizasyondan başarıyla çıkmak istiyoruz” diye konuştu.

Başkan Mustafa Akaydın, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse'ye Antalya'nın siluetini yansıtan bir plaket sundu.

Geri Dön