HABER

Faciaya kıl payı

Balıkesir'de akşam saatlerinde meydana gelen olayda hareket halindeki otomobil yandı. Aracın sürücüsü olayın etkisiyle şok geçirirken, alevlerin LPG tankına sıçramaması büyük bir faciayı önledi.

Faciaya kıl payı

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de akşam saatlerinde meydana gelen olayda hareket halindeki otomobil yandı. Motorun tutuşması sonucu çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile söndürülürken alevlerin arka bölümdeki LPG tankına sıçramaması büyük bir faciayı önledi. Sağ kurtulan sürücü ise olayın etkisiyle şok geçirdi.

Balıkesir şehir merkezindeki olay Anafartalar Caddesi üzerindeki tarihi şadırvanın önünde meydana geldi. R.Y.'nin kullandığı 10 FV 840 plakalı Doğan marka otomobil, şadırvanın yanına geldiğinde hareket halindeyken birden tutuştu. Ön tarafta çıkan yangında alevler kısa sürede büyüdü. Paniğe kapılan sürücü R.Y. kapıyı açıp araçtan uzaklaşırken alevlerin sardığı otonun lastikleri büyük bir gürültüyle patladı. Çevredeki vatandaşların da korku ve panik yaşadığı olayla ilgili ihbar üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdahale etti. LPG deposunun patlama ihtimali olan otomobilin yandığı bölgeye yaklaşan meraklı kalabalık ise polise güç anlar yaşattı. Çevrede büyük paniğe yol açan yangın itfaiyenin köpük sıkarak yaptığı müdahale ile güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldü. Polisin kimseyi yaklaştırmadığı olay yerinde cadde köpük içinde kaldı. Otomobili kullanan genç sürücü R.Y., polise verdiği ifadesinde aracın babasına ait olduğunu, otomobili yeni çalıştırdığını ve olaydan bir, iki dakika önce benzinden gaza geçirdiğini ve hemen ardından yangın çıktığını söyledi. Aracı yanan sürücü olayın şokunu üzerinden atamazken kameralara konuşmaktan da kaçındı. Polis ve itfaiyenin soruşturma başlattığı olayla ilgili tamamen hurdaya dönen araç çekici ile kaldırıldı.

Geri Dön