HABER

Fatih Altaylı savcılara seslendi: Üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker'dir

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Sedat Peker'in kendisi için söylediği Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır" sözlerine dün olduğu gibi bugün de köşesinden yanıt verdi. Dün kaleme aldığı 'Hangisi Güçlü' başlıklı köşe yazısında Peker'e 'teşekkür' eden Altaylı, bugün de Cumhuriyet savcılarına seslendi ve "Üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker'dir" ifadesini kullandı."

Fatih Altaylı savcılara seslendi: Üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker'dir

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, suç örgütü liderliğinden yargılanan Sedat Peker'in kendisini hedef aldığını belirterek, "Çok açık biçimde beni hedef haline getirmiştir" ifadesini kullandı.

İşte Altaylı'nın gazetesindeki yazının konuya ilişkin o bölümü;

"Bu yazıyı Türkiye'nin cumhuriyet savcılarına yazıyorum.

Şu andan itibaren başıma bir şey gelirse, kafama taş düşerse, bir otomobil çarparsa, yolda ayağım kayıp düşersem, durduk yerde birileri üzerime saldırıp beni dövmeye kalkışırsa, kaza geçirirsem, üzerime ağaç devrilirse sorumlusu Sedat Peker'dir.

'Benim alakam yok, beni sevenler yapmış' deme şansına sahip değildir.

Çok açık biçimde beni hedef haline getirmiştir.

Daha önce çeşitli suç örgütlerinin, PKK başta olmak üzere çeşitli terör örgütlerinin hedefi oldum.

Derdim olmaz.

Ama ben yine de söylemiş olayım."

ALTAYLI DÜN DE KÖŞESİNDEN SESLENMİŞTİ: MERHUM GAZETECİ OLMAYA NİYETİM YOK

Sedat Peker'in adamları olduğu sürülen kişilerin yayınladıkları işkence videosu üzerine bir yazı kalem alan ve ardından Peker'in tepkisini çeken Altaylı dün yayınladığı 'Hangisi Güçlü' başlıklı köşe yazısında Peker'e 'teşekkür' etmişti.

'UMARIM BU TAVRINI SÜRDÜRÜR'

Altaylı'nın dünkü yazısından 'Teşekkürler Sayın Peker' başlıklı bölüm şöyle:

"Sedat Peker Bey, geçen günkü yazım üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamasının özü şu:

'Seni hâlâ öldürtmemiş olmam, mafya olmadığımın kanıtıdır.'

Kendisine beni hâlâ öldürtmemiş olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Umarım bu tavrını sürdürür.

Durduk yerde merhum gazeteci olmaya niyetim yok."

Altaylı, pazar günü Sedat Peker'in adamları olduğu sürülen kişilerin yayınladıkları işkence videosu üzerine bir yazı kalem almıştı.

Altaylı, yazısında "En havalı 'baba'lardan Sedat Peker Antalya'da kaldığı otelden iç çamaşırlarıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüler, hâlâ aklımdadır" ifadelerini kullanmıştı.

Peker, ise Altaylı'nın yazdıklarına sosyal medya hesabından açıklama yaparak "Seni bugüne kadar öldürmemiş olmam bile benim suç örgütü lideri olmadığımın en büyük kanıtıdır" demişti.

Geri Dön