Fatih Portakal'dan HDP tahmini: Son zamanların en yükseği

Fox Haber sunucusu Fatih Portakal, CHP-Saadet Partisi-İYİ Parti-DP ittifakına HDP'nin alınmamasını eleştirdi. Portakal, yalnız kalan HDP'nin son zamanların en yüksek oyunu almasının şaşırtıcı olmayacağını da söyledi.

Fatih Portakal'dan HDP tahmini: Son zamanların en yükseği

Fox Ana Haber sunucusu Fatih Portakal bu akşamki bülten öncesinde attığı tweetle, bildirisi cumartesi günü açıklanacak olan CHP-Saadet Partisi-İYİ Parti-DP ittifakını eleştirdi.

"SON ZAMANLARIN EN YÜKSEĞİ OLUR MU?"

Bu ittifakın ve cumhur ittifakının HDP'ye yer vermemesinin HDP'nin otlarına olumlu yansıyabileceğini söyleyen Portakal "4’lü ittifak #HDP’yi istemiyor. Bir zamanlar ortak yol tutan #AKP de lstemedi. Legal bir parti ile birlikteliği sakıncalı görüyorlar. #HDP seçimde tek başına! Alacağı oran ne olacak merak ediyorum. Son zamanların en yükseği olur mu? Olursa şaşmam" dedi.
Portakal'ın tahmini, takipçileri arasında büyük tartışmalara neden oldu.

hdpportakal

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Ilk kez sana katılmıyorum. Oy için her yil mübah değildir. Pkk ile bağlantısı olmayan Kürt kardeşlerim yeni parti kurarsa buyursun. Ama bunlar olmaz. Oydan önemli VATAN var, şefer var, haysiyet var.
@akin_caliskan2 İyide biz kürtler hangi parti kursak sağdan %10 soldan %10 alacağımız ortaya çıksa hemen onuda iktidar partisi ,muallefet ve derin devlet terörist ilan edecek iyisimi siz hiç karışmayın emi fikriniz sizde kalsın ... Bir Kürt olarak şimdiye kadar hiç Kürt partilerine oy vermedim ama bu dışlanmadan sonra artık bende oyumu vereceğim yazık bunu biz istemedik faşist ve dışlamacı politikalar ile siz istediniz ...
Oyunun rengi meydana çıktı. HDPKK'lı olduğunu zaten hiçbir zaman gizleme gereği görmedi. Şunun haberciliğini yere göre sığdıramayan zavallı bir zümre var ülkemizde ne yazıkki.
Fatih Portakalı çok sever ve izleriz dinleriz. Ama bu konuda haklı değil bende HDP Ülkemizin %90 'ının zihninde PKKile eşdeğer. Durum buyken nasıl olurda Partiler Onuda ortak alır olacak şey değil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler