Fatih Portakal'ın canlı yayında sert sözlerle seslendiği İzmir Atatürk Lisesi Müdürü görevden alındı

İzmir'in en eski okullarından Atatürk Lisesi'nin mezuniyet töreninde öğrencilerin, Onuncu Yıl ve İzmir Marşı okumasına engel olmak istediği ileri sürülen okul müdürü Selamettin Demirhan görevden alındı. FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal da, İzmir Atatürk Lisesi'nde mezuniyet töreninde yaşanan olaya değinerek okul müdürüne çok sert sözlerle seslenmişti.

İzmir Atatürk Lise'sindeki mezuniyet töreninde yaşanan olayların ardından okul Müdürü Selamettin Demirhan ülkenin gündemine düşmüştü. FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal da yaşananları haberlerine taşımış ve okul müdürüne çok sert sözler söylemişti.

"MALESEF BU KİŞİNİN ELİNİ SIKTIM"

FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal , İzmir Atatürk Lisesi'nde yaşanan olaydan sonra okul müdürüne, "Sayın Müdür Selahattin Demirhan ile 2 hafta önce birlikteydim. Okulunuzda bir etkinlik vardı. Ve ben malesef elini sıktım bu kişinin. Bu eğitimcinin elini sıktım. Eğer böyle davranacağını bilseydim o eli sıkmazdım. Ve şimdi de o eli geri alıyorum. Hocam kusura bakmayınız İzmir Atatürk Lise'li olmak bir farklılıktır, bir ayrıcalıktır." demişti.

"MECLİS BAŞKANI BİLE AYNI NOKTAYA GELDİ"

Portakal okul müdürüne yönelik eleştirilerinde , "Bakın Meclis Başkanı bile sonunda aynı noktaya geldi. 'Ben cumhuriyetçiyim' dedi. 'Cumhuriyet'in ilkerlerinden vazgeçemem' dedi. Sizi de aynı noktaya davet ediyorum. Bunlar siyasi slogan ya da marşlar değil. Bunlar bizim özümüz. Lütfen çocuklardan özür dilemenizi de bekliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

CHP KONUYU MECLİSE TAŞIMIŞTI

CHP'li Mustafa Balbay olayı Meclis'e taşımıştı. Balbay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın İzmir Atatürk Lisesi müdürü Selamettin Demirhan’ı derhal görevden alması gerektiğini vurgulamıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Konuyla ilgili Habertürk'e konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Vali Bey, inceleme ve soruşturma sonunda gerekenin yapılması talimatını verdi. Okul müdürüyle ilgili inceleme ve soruşturma başlattık" demişti.

NE OLMUŞTU?

İzmir Atatürk Lisesi'nde 13 Mayıs Pazar günü, 12'nci sınıf öğrencilerinin mezuniyet programında kep atma töreni sırasında geleneksel olarak Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı okunmak istendi. Okul müdürü, iddiaya göre, 'siyasi gösteri' olarak kabul edip, marşın okunmasına izin vermedi. Öğrenciler ise tören sırasında okul müdürünün bu kararına uymadı ve marşı söylemeye başladı.

Bunun üzerine öğrencilerin sesinin duyulmasını engellemek için hoparlörden yüksek sesle farklı şarkılar çalındı. Bu sırada, öğrenciler ile velileri de cep telefonlarının kamerasıyla kayıt yaptı. Görüntülere göre, okul müdürü Selamettin Demirhan, "Ben bu okulda okul marşından başka bir marş söyletmem" dedi.

Yaşananlara öğrenciler ile veliler tepki gösterirken, bazıları kürsüye yürüdü. Bir veli, "Burası Türkiye Cumhuriyeti, görev yapmak istemiyorsanız çekilin gidin" dedi. Görüntüler, kısa sürede sosyal medyada da paylaşılınca, tepkilere neden oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
görevden alan Bakanlığı kınıyorum bu çapulculara neden fırsat veriliyor...
@hanifiozdemir aynaya bakmıyorsun heralde.
ağzına ne veriliyorsa onu konuşuyirsun değilmi. çok normal hazırcılik iliklerinize kadar işlemis Kara cahil
@hanifiozdemir şu ülkeden defolup gidin.ülkenin ağzına ettiniz.
Yav he he
akp varken o adam mıllı eğıtım bakanı olur
nolacak sonuç daha iyi yere atama yapılır ödüllendirilir
@necati09 portakal chp.liyim deyip hdp yr oy verdik meclise soktuk diye sevinen zat. bu tiynette birinin sözü ile müdürün görevden alınması abesle iştigaldir.
liseden alıp, üniversiteye rektör yaparlar..... verin mehteri kakavanlara
kendini müdür sanan kazma, şimdi git bağ bahçelerde kazmalık yap.
ne yani çok mu önemli on yıl marşı olmasa be olur,manevi bir olaymı ulan ezanları kısmaya çalışan bir zihnşyet şimdi o sesi yükseltmeye çalışanların sesini kesiyor yazıklar olsun seni görevden alanlara
Müdür bey suudi Arabistan veya İran gitmekte serbestsiniz o okula yakışmıyordunuz
yakındır..bu ve bunun gibi zihniyetlerin...Atatürk,e olan kin ve nefretin hesabı sorulacaktır...o gün merhamet olmayacak....
Çapsızın teki zaten. Liyakat esaslı görevlendirme olsa değil müdürlük eğitimin hiçbir kademesinde görev verilmezdi.
Seçim yaklaştıkça bu tür olayları çok göreceğiz ama cumhurun ittifakı şampiyon başkan reis.
hocam seni seviyoruz. metin ol ,yürekli ol. bakma sen çakallara.
@ismailcem2 ALLAH bi yastıkta kocatsın sizi ne diyelim çomar seni..!
bende atattürk lisesi mezunuyum. 1972de mezun olduğum zaman hepimiz ( okuldaki öğrencilerin tamamı ) chp.liydik ecevitin chp.si ile gurur duyardık.şimdi kemal beyin chp. si cumhurbaşkanı adayı olarak bir mhp.li veya partiden sayın inceyi gösterebiliyor. chp.li geçinen portakal bir seçim sonrası hdp. bizim oylarımızla meclise soktuk deme cesaretini gösterdi. yani ben partimi sattım gerekirse vatanıda satarım demiştir. müdürün gönderilmesi hatadır. okul siyasetten hatta portakal gibi siyaseti hariçten yapanlardan temizlenmelidir.
mudurun def-i ile okul suyasetten temizlenmis iste.
BİR KİŞİ VARDI SANA DASTEK ÇIKACAK...ONUNDA DESTEGE İHTİYACI VAR BELLİ Kİ!!! TIRNAGIN VARSA BAŞINI KAŞI...SENDE ÖGRENCİLİK YILLARINDA BU MARŞLARI ONURLA GURUR LA OKUYORDUN...ŞİMDİ NE OLDU...REİSTEN TIRSIYON DEGİLMİ??..AMA BİLYORSUN Kİ ! KORKONUN E CE LE YOK MUŞ FAY DA SI...SEN MELEMEYE DEVAM...
helal olsun size çocuklar, benliğimiz den Atatürk ü atamazlar
DEDELERİMİZ NE GÜZEL SÖYLEMİŞ ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE ALMA ÖĞRENCİNİN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE MÜDÜR (SÖZDE MÜDÜR) İZMİR MARŞINA DAHA DOĞRUSU ATATÜRK MARŞLARININ HİÇBİRİNE TAHAMMÜL EDEMİYORSUNUZ MARŞLAR TÜM VATANDAŞLARA AİT MÜDÜR ANCA OLSAN OLSAN BUNDAN SONRA MAL MÜDÜRÜ....:))
Bu pkk sevicinin hedef göstermesiyle adamı görevden aldıysanız yazıklar olsun.
marş diye diye bu milleti yediniz beee
tayyipin soytarısı....
Bu tipler o kadar çokki sanki kafalarına çip yerleştirilmiş, izmir marşı nerenize batıyor anlaşılır gibi değil, ya yınanı döktok oradan onun marşı...ama bu hükümetle bu günlere gelineceğine zaten şaşırmamak lazım, koca balyoz davasında pislik savcılara zırhlı araba verdiniz bunlar ne yapıyor neyi yargılıyor diye düşünemediniz , FETÖ öncesi imha projesini berteber yaptınız,sonra kandırıldıkla geçiştirildi ve böyle müdür tipli salakları inandırdınız,şimdide açan zehirli çiçeklerinizi toplayın bitmez.
Benzin altı buçuk tl ediyaeaah dolar beş tlye gideyeah işsizlik aldı başını gideyaehh sonra çomarlar her şey gözel deyeaahhh ..!
AKP yi indermeye gücünüz yetiyor mu ? Tabiki hayır ! Yolunuza bakın kardeşim :D
kozakozal ve diğerleride şirket fetö ile ilgili.niye asyabank borsadan çıkarıldı milletin yatırımcının parası borsada soyulduda koza ipek kozal borsada???millete dayayamadılarmı.asyabank ta millete verdiler dibe çektiler dibe çekince millet aldı bu hissedede bu yöntemle soydular.şike ve diğerleri.FETÖ DAHİL HER İŞİN ASLI BORSADAN İZ SÜREREK ORTAYA ÇIKAR.BUNLARLA İLGİLİ BİLGİLERİ YAZDIM YOLLADIM GEREKLİ YERLERE.BU MİLLETİN ÇOĞU BU MESELELERİ EN AZINDAN BORSANIN İNCELENMESİ GEREKTİĞİNİ HER PİSLİĞİN PERDE ARKASI ADRESİ DEŞİFRE YERİ BURDAN BORSADAN İZ SÜREREK BULUNUR BUNU MİLLET BİLİYOR
böyle adamlar nasıl müdür oluyor anlamak mümkün değil
Diğer Haberler