Fatih'te Mısır protestosu!

Mısır’da yüzlerce kişinin ölümüyle sonuçlanan müdahale, Genç Hareket öncülüğünde düzenlenen eylemle protesto edildi.

Eyleme destek veren gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Mısır’da yaşananlara sessiz kalmayacaklarını ifade ederek, Sisi ve destekçilerini sert bir dile eleştirdi. Genç Hareket tarafından yapılan çağrı üzerine Fatih Saraçhane Parkı’nda toplanan yüzlerce vatandaş, Mısır’da yaşanan olayları protesto etti.

Akşam namazının ardından parkta bir araya gelen vatandaşlar, tekbir getirerek Mısır halkının yanında oldukları mesajını verdi. Eyleme, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’ta katılarak destek verdi. Burada kalabalığa seslenen Dilipak, Mısır’da yaşanan olaylara sessiz kalmayacaklarını ifade ederek, Sisi ve destekçilerini sert bir dile eleştirdi. Dilipak’ın konuşması atılan sloganlarla sık sık kesildi.

Genç Hareket’in organize ettiği eyleme katılan yüzlerce vatandaş, ellerinde Muhammed Mısri’nin posterlerini taşıyarak sloganlarla Sisi ve destekçilerini lanetledi. Eyleme katılan Mahmut Akar adlı vatandaş, “"Mısır’da ordu maalesef Amerika ve İsrail adına kendi ülkesini işgal ederek kendi halkını esir aldı. Ordu kendi halkına katliam yapıyor. Onların seslerine ses verebilmek için buradayız. Yalnız olmadıklarını hissettirmek için buradayız"” dedi.

Eyleme destek için meydanda bulunan bir vatandaş, "“Onların her zaman yanındayız. Oradaki vahşeti kınıyoruz. Bizler artık evlerimizde duramaz olduk. Sisi’nin, Esad’ın yapmış olduğu bu vahşetin durmasını istiyoruz. Bizler Türk Müslüman halkı olarak, Mısır halkının yanındayız”" diye konuştu.

Eyleme ailesi ile birlikte gelen bir kadın ise, “"Acı bir hüzün. Bizler için böyle olmaması gerekirdi. Onlara destek için ailem ile birlikte geldik”" dedi.

Saraçhane Parkı’nda yapılan eylemin gece ilerleyen saatlere kadar sürmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Bırakın bu mısır işini kendi memlektinize bakın.
mısırın derdi bizi gerdi neoluyo lan bize nerde birileri birşey yapsa en fazla bizim sesimiz çıkıyor tek müslüman toplum bizmiyiz uluslararası camiada bu nekadar doğru acaba kimse katliamları savunmuyor ama attığımız her adıma dikkat etmeli bu iktidarıda anlamadım hem darbecileri tüm dünyaya şikayet ediyor hemde resmi olarak ağırlıyor bune ikiyüzlülük akp mısırdan bile prim yapma derdinde türkiyede darbe olsa acaba kaç tane ülke bizim yanımızda olur cevap hiçççççç.
Hatay da şehid olan 55 Türk insan değil miydi? O patlamadan 1 gün önce sınırı Arap kankilerinize açmadı diye vurulan polis insan değil miydi? Neredeydiniz o günlerde? Haaa ??? Çakma müslümanlar, Padişahın kapıkulları.. zırlamanız bile başınızdaki çoban nereyi işaret ederse oraya doğru. iki yüzlü, din tüccarı münafıklar sizi... Koyun sürüsü !!!
bu abdurrahman dilipak mıdır dili b.. mudur ne halt ise niçin şehitler geldiğinde ortada yok. o evlatlar Müslüman değilmiydi pislik herif. anane başka ülkenin yaşamına müdahale etme işinden sen kendi işine bak. kimin ajanısın
Diğer Haberler