HABER

Felaket kamu binalarını da vurdu

Felaket kamu binalarını da vurdu

HATAY (İHA) - Sağanak yağış sonucu oluşan sel, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde kamu kurum ve kuruluşlarını da etkiledi. TEDAŞ binası sular altında kalırken, Körfez Devlet Hastanesi de hizmet vermeyi durdurdu.

İskenderun'da felaketin yaraları sarılmaya başlanırken, birçok kamu binası da kullanılamaz hale geldi. İskenderun Körfez Devlet Hastanesi'nin büyük bir bölümü sular altında kaldığından hastane hizmet vermeyi durdurdu. İçerisinde temizlik çalışmalarının devam ettiği hastanenin kapısına, "Sel felaketi nedeniyle hizmet veremiyoruz. Acil hastaların diğer hastanelere gönderilmesini rica olunur" yazısı asıldı. Askeri kuruluşlar da selden etkilendi.

İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığı da sular altında kaldı. Öte yandan İskenderun TEDAŞ hizmet binası da sel baskınından en çok etkilenen kuruluşlardan biri oldu. Binanın alt katları tamamen sular altında kalırken, su boşaltma çalışmaları devam ediyor.

İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, sel baskınından birçok vatandaşın olumsuz etkilendiğini kaydederek, "Şu anda birçok kamu kurum ve kuruluşumuz maalesef hizmet veremiyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön