HABER

Femen üyesine 'Türkiye' cezası

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda yaptığı çıplak eylemle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan protesto eden Femen üyesi Sarah V. Constantin için sınır dışı kararı alındı.

Femen üyesine 'Türkiye' cezası

Devlet büyüklerine hakaret suçunu işlediğine karar verilerek bir daha Türkiye'ye girişi de yasaklandı.

Femen üyesi Constantin, dün saat 13.00'da Ankara'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. Havalimanına iner inmez soyundu. 'Erdoğan From: İstanbul To: Kabul' yazılı pankartı açan Femen üyesi, kısa sürede polis tarafından gözaltına alındı.

Havalimanı karakoluna götürülen Constantin, ifadesinde, "2 Temmuz 2013 günü, Fransa'dan Ankara'daki arkadaşımı ziyarete geldim. Ankara'da bir otelde kaldım. Türkiye'deki yönetimi beğenmediğim için protesto gösterisi yapma kararı aldım. Pankartı Ankara'da hazırladım. Vücudumdaki yazıyı da Ankara'da yazdım" dedi.

Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcılığı, Constantin'in emniyetteki ifadesinden sonra Fransa'ya sınır dışı edilmesine karar verdi. Ayrıca, devlet büyüklerine hakaret suçu işlediği iddiasıyla da bir daha Türkiye'ye girişi yasaklandı. Fransız vatandaşı olan Constantin'in Fransa'daki Femen grubunun üyesi olduğu belirlendi. Constantin'in işlemlerinin ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan sınır dışı edileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
bunları bi odaya kitleyip geberene kadar skeceksn anca öyle akılları başlarına gelir :D
salacan türk gençliğini hacıı..... gerisine karışma...........Anlamsız bir eylemdir.... Ama burdaki amaç bizim ahlaki değerlerimizi yıkmaktır . gördüğünüz iki meme bir de 250 gr dır. sizde açın diyolarlar bilinç altımıza işliyorlar....
şahin k reyizi salıcaksın bunların üstüne bak bidaha eylem yapacak halleri kalıyomu :D
Geri Dön