Ferrari Massa ile kendine geldi

Felipe Massa kendisi ve takımı adına kötü geçen Avustralya Grand Prix'si sonrası Malezya'da pole pozisyonunu kazanarak moral depoladı. Brezilyalı sürücü 1:35.748'lik derecesi ile pistin en hızlı ismi olurken takım arkadaşı Kimi Raikkonen'de ikinci sırayı elde etti.

Sıralama turlarının son bölümünde 1:36 sınırının altına inen tek isim Felipe Massa oldu. İlk iki sırayı alan Ferrarileri sırasıyla Heikki Kovalainen ve Lewis Hamilton takip etti. 3. sırayı alan Kovalainen ile lider Massa arasında yaklaşık 1 saniyelik fark oluştu.

Sepang pistindeki sıralama turları boyunca gökyüzünde gri bulutlar hakimdi. Yağmur beklenitisi olmasına rağmen piste herhangi bir yağış düşmedi. Yağış beklentisi nedeniyle pilotlar her bölümde piste erken çıkmak zorunda kaldılar. Hava sıcaklığı 28 derece olarak ölçüldü.

Toyota takımından Jarno Trulli oldukça iyi bir sıralama turu geçiridi. Trulli yarışa 5. sıradan başlayacak. Toyota'da Timo Glock'ta son 10'a kalarak iyi bir performans sergiledi.

Son antrenmanlarda Nick Heidfeld ile en hızlı zamanı yakalayan BMW takımı sıralama turlarında geride kaldı. Robert Kubica 1:36.727'lik derecesi ile ancak altıncı sırayı alırken takım arkadaşı Nick Heidfeld'de onu takip etti. Heidfeld ikinci bölümde bir ara pist dışına çıktı ancak probelem yaşamadan piste geri dönebildi.

Sıralamalarda ilk 10'a giren son 3 pilot ise sırasıyla Mark Webber, Fernando Alonso ve Timo Glock oldu.

Williams mükemmel Avustralya Grand Prix ardından Malezya sıralama turlarında istediği bir performans elde edemedi. Nico Rosberg 16. sırayı alırken takım arkadaşı Kazuki Nakajima'da 18. sırayı alabildi.

Sıralama turları boyunca herhangi bir kaza yaşanmazken Toro Rosso'dan Sebastien Bourdais ilk evrede pist dışına çıktı.

TurkiyeF1.Com