Fethiye'ye göktaşı yağdı

Muğla'nın Fethiye İlçesi Yaka Köyü'nün sakinleri, köylerine göktaşı düştüğünü iddia etti. Düşen taşlardan birini bulabilen köylüler, bilimadamlarının incelemesi için MTA'dan yarım istedi.

Fethiye Kaymakam Vekili Çomaktekin, Fethiye'nin kemer beldesine bağlı Yaka köyüne bağlı Türbe mahallesine, 2-3 kilogram ağırlığında bir göktaşı düştüğünün belirlendiğini söyleyerek, "Köyün muhtarı aradı ve bilgi verdi. Düşen göktaşı siyah bir renge sahipmiş. Muhtarımız köye düşen taşı inceleme yapılması için Fethiye ilçe
merkezine getiriyor. Şiddetli bir gök gürültüsünün ardından düşen göktaşını MTA'ya veya ilgili kurumlara inceleteceğiz" diye konuştu.

TAŞ, GÖK GÜRÜLTÜSÜYLE GELDİ

Önceki gün bir gürültü duyduklarını, gürültünün geldiği yöne gittiklerinde 2,5-3 kilogram ağırlığında, 30-40 santimetre büyüklüğünde siyah bir taş bulduklarını iddia eden Yaka köyü sakinleri ise, taşın düştüğü yerde bir çukur açıldığını, taş düştükten sonra havada kısa süre toz bulutu oluştuğunu öne sürdüler. Köylüler, ilk kez şahit oldukları bu olaydan dolayı korktuklarını da dile getirdiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler