Fıstık gibi bir cilt için yer fıstığı liftingi!

Estetik dünyasında günümüzdeki yenilikler arayışlar tüm hızıyla devam ediyor. Yan etkisi olmayan noninvaziv kesmeden biçmeden, kansız anestezisiz yapılabilecek tüm yöntemler adeta yarış halinde ve daha iyi görünmenin yollarını da bize sunmaktan çekinmiyor.

Fıstık gibi bir cilt için yer fıstığı liftingi!

Uzman Dermatolog Deniz Koral, yüz hatlarının kusursuz, fıstık gibi görünmesi için adı gibi ‘yer fıstığı liftingi’ uygulamasının detaylarını bizler için açıkladı. Yer fıstığı liftingi yani endopeel (karbolik asit); yüzde, boyunda ve vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan sarkmaları azaltıcı tıbbi bir lifting yöntemidir.

SARKMA VE KIRIŞIKLIKLARI AZALTIYOR

Yapıldığı yerdeki kasların gerginliğini arttırarak, kaslarda herhangi bir kuvvet kaybına yol açmadan üzerindeki ciltte gerginlik sağlayarak sarkma ve kırışıklıkları azaltan bir antiaging uygulamadır.

Kas peelingi olarak da adlandırılan endopeeli “yer fıstığı yağı liftingi” yüz çevresinden başka kas olan her yerde kullanılabilir. Uygulama üst kollar, kalça, basen, göbek dekolte gibi alanlarda da kaslardaki gerilmeye bağlı olarak üst deride lifting kırışıklıkların ve selülit görünümünün azalması ile sonuçlanır.

ETKİ SÜRESİ

Uygulama çok ince uçlu iğnelerle yapılır. 5-10 dakika sürer ve etki 10-30 dakika gibi kısa bir zaman aralığında oluşmaya başlar. Etki süresi ortalama 6-8 aydır.

Süre sonunda kaslardaki gerilme tamamen geriye döner. O yüzden 6-8 ay aralıklarla sürekli yapılabilir. Yapıldıkça etki süresi de uzar. Botokstan önemli bir farkı uygulanan bölgelerdeki kasların botokstaki gibi hareketsiz hale gelmemesi ve mimiklerin kaybolmamasıdır.

BOTOKSUN BİR ALTERNATİFİ DEĞİL!

Endopeel uygulaması kırışıklıkların azaltılması açısından botoksun bir alternatifi değildir. Daha çok botoks ile birbirini tamamlayıcı olarak iş görürler.

Evet yer fıstığı yağı liftingi ile cerrahi bir müdahale olmadan ağrısız, acısız narkoz almadan yara izi, sinir hasarı vb. herhangi bir yan etki riski yaşamadan sarkmalarımızdan ve kırışıklıklarımızdan kurtulabilir, fıstık gibi bir cilde kavuşabiliriz.

Ayrıca uygulamadan bir süre sonra etkinin geriye dönüşünün olması da cerrahiye göre önemli bir kazanımdır. Yer fıstığı alerjiniz yoksa yaşadınız.

Uzm. Dr. Deniz Koral
Dermatolog

www.koralklinik.com
Facebook: @koralklinik
Instagram: @koralklinik

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler