HABER

Flakka nedir? İstanbul'da flakka hapı bulundu. Zombi hapı olarak bilinen Flakka hapı nedir? Zombi hapı etkileri neler?

Zombi hapı olarak da bilinen flakka merak ediliyor. Flakka hapı son olarak İstanbul'da da görüldü. Flakka hapı ya da diğer ismiyle zombi hapı insanları adeta zombiye dönüştürüyor. 2011 yılında ortaya çıkan uyuşturucu yeniden gündemde. Peki zombi hapı yada flakka nedir? Flakkanın etkileri neler?

Flakka nedir? İstanbul'da flakka hapı bulundu. Zombi hapı olarak bilinen Flakka hapı nedir? Zombi hapı etkileri neler?

Son günlerde adı çokça duyulan zombi hapı ya da flakka nedir merak ediliyor. Flakka hapı olarak da bilinen zombi hapı nedir ve zombi hapının yan etkileri nelerdir? Gündemi sarsan ve birçok kişinin ölümüne neden olan zombi hapı ile ilgili detaylar haberimizde...

Flakka son olarak İstanbul'da görüldü. İspanya’nın Barcelona kentinden Türkiye’ye gönderilen bir kargoyu takibe alan İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Avcılar’da alıcısı Bulut O. görünen kargoyu inceledi. Narkotik köpekleri kargoya tepki verdi. Kargo açılarak madde test cihazıyla kontrol edildi ancak Türkiye’de daha önce bilinmeyen bir uyuşturucu olduğu anlaşıldı. Laboratuvarda yapılan analizde, maddenin ‘flakka’ olarak bilinen, ‘Alpha PVP Hydrochloride’ olduğu saptandı.

FLAKKA NEDİR?

Flakka nedir? Zombi hapı ya da diğer ismiyle flakka nereden çıktı? 2011'de Amerika'da ortaya çıkan ve zombi hapı adı verilen sentetik bir uyuşturucu olan flakka hapı yani zombi hapı dünyaya hızla yayılıyor. Son olarak Brezilya'da görülen hapı kullananlar tıpkı bir zombi gibi davranıyor ve 'yamyam' özellikleri gösteriyor. Amerika'da hapın etkisindeki bir kişi bir evsizin yüzünü, bir başkası da oda arkadaşının beynini yedi. Amerika Miami'de 2012'de Rudy Eugene adlı bir adam bir evsizin yüzünü yemeye başladı. Polis geldiğinde, Rudy Eugene, kurbanının yüzünün yüzde 80'ini yemişti. Polisin uyarılarına rağmen yamyamlığı devam eden katil, vurularak öldürüldü. Otopsi sonucu Rudy Eugene'nin Amerika sokaklarında "Ivory Wave", "Vanilla Sky", "Bliss" ve "Purple Rain" adıyla satılan sentetik uyuşturucunun (uyarıcı) etkisi altında olduğu saptandı. Zombi hapı uzun süre Amerika'da yasal olarak satıldı. Çünkü içindeki maddelerin kullanım oranı, yasal sınırların altındaydı. Bu maddenin adına 'Beath Salt'(banyo tuzu) denildi. Çünkü şekli banyo tuzu gibiydi. Çin'de üretiliyor ve bir dozu sadece 25 dolara satılıyordu. Rude Eugene olayından sonra Louisiana Toksik Maddeler Merkezi Müdürü Mark Ryan, New York Times'a 'zombi hapının' nasıl üretildiğini anlattı ve yetkilileri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Zombi hapı dozajı arttırılınca insanları birer zombiye dönüştüren formüle ulaşıldı.

Uyuşturucu, beyindeki insan olma özelliğini, "ben" durumunu yok edip, hayvani iç güdüleri ortaya çıkarıyor.Kalp atışı aşırı artıyor, duygular çok güçleniyor, kişi kendini bir süper kahraman gibi hissediyor. İlaç, kişinin ruh halini düzenleyen hormonları baskı altına alıyor ve kalıcı hasarlara, kalp yetmezliğine hatta tek kullanımda bile ölüme sebep olabiliyor. Bazı vakalarda kişilerin zihinsel faaliyetlerini kalıcı olarak kaybettiği görülmüş. Aşırı uyarıcı olan bu madde insanları çıldırtacak derecede paranoyaya yol açar. Kullananların hiç tanımadıkları insanların yüzlerini parçalayıp yedikleri vakalar mevcuttur.

FLAKKA HAPI

Sentetik bir uyuşturucu olarak bilinen Flakka banyo tuzuna benziyor. 'Alpha-PDP' içeren kimyasal bir uyarıcı olan bu uyuşturucu uzun dönemli kullanımda böbreklerin iflas etmesine sebep olabiliyor. Flakka hapı, farklı bileşenler içerdiği için daha güçlü bir etkiye sahip. Flakka hapı, etkisini ilk 15 dakika içerisinde gösteriyor. Ortalama 4 ila 8 saat arası devam eden Flakka, bedene girdiği andan itibaren halisünasyonlar ve saldırganlık hissiyatını ortaya çıkarmaktadır. Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görülmektedir.

Geri Dön