HABER

Bermuda Adaları’nda tehlikeli deney! Sörf tahtasıyla okyanusa açıldı ve..

Sosyal medyada daha fazla izlenme oranına ulaşmak için farklı denemeler yaparak canlarını bile hiçe sayan fenomenler, durmaksızın yola devam ediyor. Tehlikeli denemelerden birine geçtiğimiz günlerde imza atan Mark Rober isimli ünlü youtuber, köpek balıkları ile bir deneye imza attı. Okyanusa sörf tahtasıyla açılarak insan kanı ve balık kanı döken Youtuber, tehlikeli deneyini saniye saniye kayda aldı. Sosyal medyada büyük ilgi gören anlarda neler mi yaşandı? İşte cevabı...

Bermuda Adaları’nda yaşayan ve Eski NASA mühendisi olan Youtuber Mark Rober, köpek balıklarının beslenme tercihlerini bulmak için tehlikeli bir deney gerçekleştirdi. Rober, deneye ilk olarak kan pompalayan bir sisteme sahip sörf tahtaları tasarlayarak başladı. Rober, tasarladığı sörf tahtasındaki pompadan kanları serbest bırakarak, köpek balıklarının hangi besini tercih ettiğini gözlemledi.

KÖPEK BALIKLARI BALIK KANINI TERCİH ETTİ

Rober, sörf tahtasındaki kan, insan ve inek kanı karışımıyken diğer tahtaya balık kanı doldurdu. Rober’in yaptığı deney drone ile görüntülendi. Köpek balıklarının, balık kanı yayılan sörf tahtasını yaklaşık olarak 134 kez daha fazla tercih ettiği görüldü. Diğer yandan köpek balıkları, insan ve inek kanı karışımı yayılan sörf tahtasına yaklaşık 20 kez geldiği tespit edildi.

Bermuda Adaları’nda yaşayan Youtuber'dan tehlikeli deney

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön