HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Evde yapacağınız bu basit test kalp sağlığınızı gösteriyor! Erkenden önleminizi alın

Vücudumuzda yer alan ufak değişimleri fark etmek sağlığımız için oldukça önemli bir yer taşıyor. Evde yapılan ufak testler hastalıklar hakkında uyarı verebiliyor. Bu uyarıları dikkate alıp doktora başvurmak hayati önem taşıyor. Kalp sağlığınızı öğrenmek için evde yapacağınız oldukça basit bir test bulunuyor.

Kalp hayati organlarımız arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca insan kalp rahatsızlıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu durumu önlemek için kalp rahatsızlıklarını önceden teşhis etmek ve doğru tedavi yöntemini uygulamak gerekiyor. Karar'da yer alan habere göre kalp sağlığınızı öğrenmek için evde ufak bir test yapabilirsiniz. Ellerinizi sokacağınız buzlu su hastalıklar hakkında uyarıcı olabilir.

KALP SAĞLIĞI İÇİN

Ekran görüntüsü 2022-10-16 091956

Aslında kalbin çalışması birçok faktöre bağlıdır: fiziksel aktivite, kalıtım, kilo, alınan tıbbi cihazlar ve stres. Kardiyoloğa gitmeden ve bir sürü test yapmadan önce, evde kendi kalbinizin ve dolaşım sisteminizin durumunu bağımsız olarak teşhis etmeye çalışabilirsiniz. Kalbin ve dolaşım sisteminin durumunu belirlemek için yapmanız gereken test oldukça basit.

BUZLU SU İLE SAĞLIĞINIZI ÖĞRENİN

Ekran görüntüsü 2022-10-16 091653

Küçük bir kabı buzlu ve çok soğuk suyla doldurun. Avuç içlerinizi 30 saniye boyunca daldırın. Sonuçları değerlendirin: parmak uçlarınız çok solgun veya mavimsi olursa, büyük olasılıkla kan dolaşımıyla ilgili sorunlarınız vardır. Eğer kızarırlarsa, şu anda her şey yolunda demektir!

DOLAŞIM BOZUKLUĞU BELİRTİLERİ NELERDİR?

Ekran görüntüsü 2022-10-16 091752

  • Soluk cilt bölgeleri
  • Gecikmiş yara iyileşmesi
  • Uyuşma
  • Soğuk uzuvlar
  • Ağrı
  • Nabız alamama
  • Koşarken sınırlı dayanıklılık
    Mynet Youtube

KAN AKIMI VE DOLAŞIMA İYİ GELEN BESİNLER

En Çok Aranan Haberler