HABER

Yer: Kağıthane! İnşaat kazısında bulundu, kazı hemen durduruldu... 'Kaç yıllık olduğuna bakacaklar, daha da çıkar mı bilmiyorum'

Kağıthane'de dün sabah saatlerinde yapılan bir kazı çalışmasında tarihi eser olduğu düşünülen bir mezar bulundu. Operatör, kafatası ve iskelet parçaları olduğunu görünce durumu hemen polise bildirirken savcılık talimatıyla olay yerine arkeolog yönlendirildi. İncelemenin ardından gizemli iskeletin kaç yıllık olduğu ortaya çıkacak. Olay hakkında konuşan bir vatandaş, ''Tek bir mezara denk geldiler ama daha sonra çıkar mı bilemiyorum. Tarihi eser olabilir diye arkeoloğa haber verdiler'' dedi.

Olay, dün saat 09.00 sıralarında Kağıthane Talatpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde inşaat yapılacak alana gelen kepçe operatörü, temelde kazı yapmaya başladı. Bir süre çalışma yapan operatör, alandaki taşlık ve beton bir alana denk geldi.

Burayı kepçeyle yıkmaya başlayan operatör, içerisinde bir mezar olduğunu fark etti. Hemen araçtan inen adam, içerisine baktığında kafatası ve iskelet parçaları olduğunu gördü. Paniğe kapılan adam durumu polis ekiplerine bildirdi.

KAZIDAN KAFATASI VE İSKELET PARÇALARI ÇIKTI

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler