HABER

Gaspçılara 50 yıl hapis

SAMSUN (İHA) - Samsun'da, bir kişinin intiharıyla sonuçlanan gasp davasında tutuklu olarak yargılanan 2 sanık, toplam 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bahçelievler Mahallesi Lise Caddesi üzerinde bir apartman dairesinde yaklaşık 4 ay önce meydana gelen olayda, gasbın ardından intihar eden Mehmet Altuniç ile Murat Budak'ın cep telefonlarını ve paralarını ve fotoğraf makinelerini bıçak zoruyla gasp ettikleri iddia edilen Serhat Çeğil ve Engin Şenol'un yargılanmaları sona erdi.
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında tutuklu sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Serhat Çeğil ve Engin Şenol, intihar eden Mehmet Altuniç ile arkadaşı Murat Budak'ın eşcinsel olduklarını söyleyerek, ilişkiye girdikten sonra söz konusu şahısların cep telefonlarını kendilerine hediye ettiklerini ifade etti. Pişman olduklarını belirten Serhat Çeğil ve Engin Şenol, Mehmet Altuniç'in niçin intihar ettiğine anlam veremediklerini belirtti.

Mahkeme, Serhat Çeğil ve Engin Şenol'u suçlu bularak, gasp suçundan Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 497/1 maddesi gereği her birini 25'er yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön