HABER

Gaziantep ve Burdur müzeleri de internette gezilebilecek

Gaziantep ve Burdur müzeleri de internette gezilebilecek

ANKARA (ANKA) – Kültür ve Turizm Bakanlığı, web portalı üzerinde yer alan müzelerin 360 derece panoramik görüntüler eşliğinde izlenmesine imkan veren Sanal Gezinti bölümüne, Gaziantep ve Burdur müzelerini de dahil etti.

Kültür Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 2008 yılında Avrupa Yılın Müzesi Ödülü için aday gösterilen Burdur Müzesi ile Zeugma'da kurtarma kazılarında bulunan eserlerin sergilendiği Gaziantep Müzesi, Türkçe ve İngilizce olarak bakanlık web portalı üzerinden ziyaretçilerin kullanımına açıldı.

Burdur çevresinden toplanan eski eserlerin sergilendiği, 60 bini bulan eser sayısıyla Türkiye'nin zengin müzeleri arasında yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi sanal gezintisinde, müzenin bir krokisi oluşturularak, hem kroki üzerinden hem de menüden istenilen bölüm bahçe, müze ve depo şeklinde 3 kategori olarak toplam 51 noktadan 360 derece olarak gezilebilecek.

Tunus Bardo Müzesi'nin ardından dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Müzesi sanal gezintisinde ise yeni bina, eski bina, bahçe, ara kat, 1. kat ve kazı alanı olmak üzere 6 farklı bölüm toplam 82 noktadan 360 derece olarak gezilebilecek.

(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön