HABER

Gedikpaşa'da patlama faciası: 2 ölü

Gedikpaşa'daki bir ayakkabı imalathanesinde çıkan yangında 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Gedikpaşa'da patlama faciası: 2 ölü

Geçici ruhsatla çalışan bir apartmandaki ayakkabı atölyesinin 3'üncü katındaki ayakkabı imalatında kullanılan fırın patladı.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Istanbul-daki-patlama-guvenlik-kamerasinda/445830/)

Patlamada bir gün önce İzmir'den iş bulabilmek için yeğenini de alarak İstanbul'a gelen Mehmet Şerif Olgun (27) ile aynı ismi taşıyan yeğeni Mehmet Olgun (16) olay yerinde yaşamını yitirdi. İmalathanede çalışan 5 kişi de yaralandı.

Gedikpaşa Camii Sokak’ta bulunan Almalılar İşhanı’nın 3'üncü katında bulunan ayakkabı atölyesinde şiddetli bir patlamanın ardından yangın çıktı. Ayakkabıların tabanlarının yapıştırıldıktan sonra kurutulması için kullanıldığı öğrenilen fırının genleşmeye bağlı patladığı belirtildi.

Patlama sonrası acı haberi alır almaz olay yerine gelen Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun'un yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Olay sonrası yetkililere isyan eden ve işyerinin ruhsatsız olduğunu belirten amca İsmail Olgun “Beş katlı bir bina yanıyor. Bir yangın merdiveni bile yok. Çalışmak zorundayız, bizim bu mecburiyetimizi kullanarak iş yeri sahipleri bizi eziyorlar, bu çocuklara yazık değil mi?” dedi. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken iş yeri sahibi Abdurrahman D. gözaltına alındı. Mehmet Şerif Olgun ile Mehmet Olgun'un cesetleri otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön