HABER

Gerets: ''Basit hatalar yaptık''

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, basit hatalar yaptıklarını söyledi.

Bordeaux maçının ardından düzenlediği basın toplantısında Gerets, "Basit hatalar yaptık. Bu seviyede, bu tür basit hataların yapılmaması gerekiyor" dedi.Arda'nın kırmızı kart görmesinin oyun düzenini bozduğunu belirten Gerets, "Kart sonrası oyun disiplininden uzaklaştık. Hasan Şaş'ı da kırmızı kart görmemesi için çıkardım. Hasan, duygusal bir oyuncu. Kırmızı kart görme riski vardı. Oyun düzenimiz iyiydi. Taktiğimiz doğruydu. İlk yarı gol için fırsatlar da yakaladık" diye konuştu.

Bir gazetecinin transfer yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya ise Gerets, bunun yönetim ve teknik kadronun bir araya gelerek tartışacağı konu olduğunu söyledi.

Yeni transferlerin kötü yapıldığı yönündeki eleştiriye ise Gerets, "İnamoto sahanın en iyisiydi. Basın tarafından eleştiriliyor ama artık basınında ona hak ettiği takdiri vermesi gerekiyor" diye yanıtladı.

Bir başka soru üzerine de Gerets, "Bugün sahanın en üzgünü Arda ve sonra da Tolga'dır. Arda zeki bir oyuncu. Bu tür nasıl bir hata yaptı ben de şaşırdım. Tolga bizim, onu desteklememiz gerekiyor" diye cevaplandırdı.

Gerets, ayrıca oyuncuların eleştirilmemesini de isteyerek, "Eğer birisinin üzerine tabanca doğrultacaksanız, benim üzerime doğrultun. Oyuncuların üzerine değil" dedi.

Bordeaux Teknik Direktörü Ricardo Gomes ise Galatasaray'ın iyi oyunculara sahip bir takım olduğunu söyledi. Gomes, "Galatasaray bugün şanssızdı. Biz de giderek daha iyi oynuyoruz. Galatasaray'da en fazla Hasan Şaş ve Ayhan'ı beğendim. UEFA'da yolumuza devam etmek için önemli bir galibiyet aldığımız için mutluyuz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön