Gezi eyleminde yaralanan Mustafa evine döndü

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı protestoları sırasında 8 Temmuz’da polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır yaralanan lise öğrencisi 17 yaşındaki Mustafa Ali Tonbul, evine döndü.

Gezi eyleminde yaralanan Mustafa evine döndü

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı protestoları sırasında 8 Temmuz’da polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır yaralanan lise öğrencisi 17 yaşındaki Mustafa Ali Tonbul, hastaneden taburcu edilmesinin ardından İzmir’deki evine getirildi.

Gezmek için İstanbul’a giden Mustafa Ali Tonbul, geçen 8 Temmuz’d arkadaşlarıyla buluştuktan sonra izin verildiğini duyduğu Gezi Parkı açılışına katılmak istedi. Henüz parka gelmeden, polisin eylemcilere müdahalesi sırasında arada kalan Tonbul’un başına gaz fişeği isabet etti.

Taksiyle Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılan ve duran kalbi çalıştırılan Tonbul, 22 gün yoğun bakımda kaldı. Hayatta kalma mücadelesini kazanan Tonbul, taburcu edilmesinin ardından İzmir’in Bayraklı İlçesi Doğançay Mahallesi’ndeki evine getirildi. Daha hızlı iyileşmesi ve beynine baskı yapmaması için kafatasından alınan ve daha sonra yerine konulacak olan kemik özelliğini kaybetmemesi için karnına yerleştirilen Tonbul, olay anını hatırlamıyor.

Başarılı geçen iki ameliyat sonrası ayağa kalkabilen Tonbul’un karnındaki kemik, 20 gün sonra yapılacak son ameliyatla da yerine konulacak. Sağlığına kavuştuktan sonra eğitimine devam etmek istediğini dile getiren Tonbul, üniversitede tarih bölümü okumak istediğini söyledi.

BABA İŞTEN ÇIKARILDI

Oğlunun sağlık problemleri nedeniyle sürekli yanında olmak zorunda kalan baba Mehmet Tonbul, "Haziran ayında yeni başladığım işten oğlumun sağlık problemleriyle ilgilendiğim için çıkarıldım. Çünkü tedavi sürecinin ne kadar uzun olacağı belli değildi ve işe yeni başlamıştım. Böylece işimden de oldum. Ancak şükür ki; oğlum şu anda mucizevi şekilde hayatta ve bizimle. İnşallah daha da iyi olacak" dedi.

Yaşadıkları süreç sırasında kendilere destek verenlerin de olduğunu anlatan Mehmet Tonbul, "Özellikle Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ, İstanbul’da dahi ziyarette bulundu ve her türlü desteği veriyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Öte yandan konuyla ilgili de soruşturma sürüyor. Suç duyurusunda bulunduk. Umarım kısa sürede suçlu bulunur ve cezasını çeker" dedi. (DHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Demokrasi ve insanlık için ağlayan başbakanımız nerede hele bir cevap versin şu örnek duruma. Ağladığımız mısırda böyle böyle başlamamışdı :(( yazık değilmi memleketimize neden hala taraflı davranılıyor insanlarımıza ? İnsanlık ve demokrasi ayağa kalkana neden terör şablonu vuruluyor ? İllada hilafet içinmi ayağa kalkıp yürümek lazımki şiddetle karşılaşmayasın lazım ?
sen demokrasiden nasibini almışın verdiğin örnek kandırılmış bir gerçektir tıpkı bizim genliğimizde olduğu gibi arkadaşa üzüldüm ama aklını kullansın kimseçiğe kanmasın
gitme yavrum bir hiç uğruna kendini de memleketinide yaralama.polis amcaların ne yapsın hepimizin güvenlğini onlar sağliyor.
kendi halkına ölüm yağdırmaları için onlara maaş verilmiyor vatandaşı korusun diye veriliyor
senin ne işin var bu yaşta siyaset senin neyine hiçmi büyüklerin elinden tutmadı ne olduğunu bilmediğin anlamadığın şey uğruna kendini feda ettin....
unutmaki kurtuluş savaşında 13 -15 yaşındaki çocuklar savaştı ve öldü
mısırdakiler için ağlarsınız buradaki insanlar için gülersiniz bu nasıl bir zihniyet
yazık ya daha 17 yaşında. kurunun yanında yaş ta yandı. ..bizde o yaşlarda olduk arkadaş peş,nden bizde gittik ne oldugunu bilmeden.Ana babalar evlatlarıınızı başı boş bırakmayın.nereye çekersen oraya gidecek yaşlar bunlar. dogru sandıkları eğri çıkar ...
yazık olmuş. geçmiş olsun. daha büyüklerini yaşamasın. lise öğrencisisin ve eylemdesin. gençliğin düşürüldüğü durum. kendini anarşist terorist zannedip bişeyler yaptığını sanan heyecan olsun diye oralarda olan insanlar. sonuç kim olursa olsun kötü olmuş
Mustafa Ali Tonbul VER MAHKEMEYE BU ŞŞŞŞŞŞ YAPANLARI.
böyle kafanı dagıtırlar evde dursaydın da başına bunlar gelmeseydi olmazmıydı
sizin gibi insanların olduğu bi ülkede yaşamaktan utanıyorum.
allah cezanı verdi aslanım orda ne işin var beni neden başıma biri bişey atmıyor size az bile yaptılar daha dur su secimler bi gecsin bak size neler yapacak tayip orda olanları vay haline
Allah haklının yanındadır..
17 yaşında ki bi veledin ne işi var gosteride.. iyi olmuş bu zihniyettekiler daha beter olacaktır allahın izniyle
Allah ın izniyle hayırlı şeyler olur. Şer için Allah a dua edilmez..
iyi oldu
Kapınızın önüne hala ak partili olanlar için bi kap beyin bırakın..
Diğer Haberler