HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Göğüs büyütme: Bilmeniz gereken 5 meme gerçeği

Op. Dr. Güncel Öztürk Göğüs büyütme: Bilmeniz gereken 5 meme gerçeği sizler için açıkladı

Göğüs büyütme: Bilmeniz gereken 5 meme gerçeği

İyileşme süreci çok ağrılı – Hayır… Hangi göğüs büyütme estetiği olursa olsun operasyon sonrası iyileşme sürecinin nasıl geçeceği biraz da hastanın kendisine bağlıdır. İlaçlarınızı düzenli kullandığınız ve kaçınmanız gerekenlere özen göstererek bir süreç geçiriyorsanız o zaman ağrılarınız da çok olmayacaktır. Birşeyleri almak için yükseğe çıkma gerinme, spor, sutyen kullanımını ihmal etme gibi durumlarda kendinizi zorlamış olursunuz. Bu anlamda operasyonu yaptırmadan önce iyileşme sürecine nasıl hazırlanacağınızı yeniden gözden geçirin.

Göğüs büyütme ameliyatları çok büyük göğüs isteyen kadınlar içindir.- Hayır… Aslında amaç buymuş gibi algılandı ancak artık günümüzde eskisi gibi doğal olmaktan uzak , balon göğüsler tarafından sarılı değiliz. Günümüz modern kadını daha kalıcı ve gerçekçi estetik kaygılarla yaklaşmayı biliyor. Aşırıya kaçmanın uzun vadede iskelet yapınızı bozacağı ve göğüslerinizin toparlanması için birkaç operasyonu da göze almış olursunuz. Doğal çözümlerden şaşmayın…
Göğüs büyütme ömür boyu kalıcıdır. Hayır… Hiçbir şey kalıcı değildir. Günümüzde kullanılan bazı silikon göğüs implant markaları silikondan kaynaklanan herhangi bir sorun karşısında tüm hastane ve doktor ücretlerini ömür boyu karşılayan garantiler vermektedir.

* Anında kusursuz görünüm kazanırsınız. Hayır. Operasyon sonrası hiçbir şey “anında” gerçekleşmeyecek. Bunun medikal bir operasyon olduğunu unutmayın. Evet göğüsleriniz istediğiniz ölçüde ve kusursuz bir dengeyle toparlanmış olacak ancak tam sonucu ancak iyileşme süreci sonrası göreceksiniz. Operasyon sonrası kurallara uyar, beslenmenize dikkat ederseniz iyileşme süreciniz o kadar kaliteli geçer. Bu da sonuçları görmenizi hızlandırır.

Göğüs büyütme operasyonu bana “Mükemmel” vücudu kazandırır. Hayır. Tek başına silikonla meme büyütme opeasyonu size mükemmel vücudu kazandırmaz. Kusursuz bir göğüs yapısına sahip olacağınız doğru ancak, bacak bölgesi, kalça ve popoda birikmeye başlayan yağların sorumlusu tamamen sizsiniz. Mükemmel fiziğe sahip olmak için vücudunuzun her bölgesini teker teker ele alarak bir yaşam tarzına sahip olmalısınız. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme alışkanlığı hem fiziksel hem de mental sağlığınız için edinebileceğiniz en iyi alışkanlık olacak. Bütünsel bir kusursuz duruş arıyorsanız herşeyden once kendinize çok iyi bakmanız gerektiğini unutmayın. Estetik operasyonlar ancak var olanı yenilemenize yardımcı olur.

Tüm meme implantları “sahte” durur. Hayır… Silikon meme implantları sahte durmaz. Göğüs yapısına uygun şekil ve büyüklükte seçilmemiş yanlış uygulamalar genele vurulup yanlış bir algının oturtulmaya çalışılması yapılan tüm düzgün çalışmaları da kendi içinde yok ediyor. Estetik cerrahlara ve estetik dünyasının nimetlerine nankörlük edilmemeli. Bugün kullandığımız silikon implantların kalitesinin eskiye göre büyük ölçüde değiştiği ve neredeyse 20 yıla kadar dayanıklı olabilmeleriyle her zamankinden çok daha kaliteli üretiliyorlar. Teknik gelişmelerin yanı sıra farklı meme şekillerine göre kullanılabilecek şekil ve ebat seçeneklerini de göz önünde bulundurursak silikon meme implantları günümüzde hiç olmadığı kadar güvenli ve dayanıklılar.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.guncelozturk.com

facebook: guncelestetik

SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN: guncelozturk@mynet.com

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler