HABER

Gökçek 3. kez aday

ANKARA (İHA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hangi partiden olacağını gizli tutmasına karşın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 3. kez aday olduğunu açıkladı.

Ankara'dan yayın yapan yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda konuşan Başkan Melih Gökçek, "Güçlü bir AKP iktidarının olduğu bir ülkede, ben de güçlü bir belediye başkanı olurum. Adaylığa, halkımın yoğun baskısı üzerine karar verdim. Ankara'ya üçüncü kez adayım" dedi.

"Her şey Ankara ve Ankaralı için" diyen Gökçek, en önemli 2 projesinden birisinin 2003 yılı içerisinde toplam 13 bin yeni konut, 19 altgeçit ve yeni köprü inşası olduğunu kaydetti. Gökçek, Keçiören, Mamak ve Altındağ'a metro hizmeti çalışmalarının startının verileceğini de müjdeleyerek, Havaalanı Yolu, Gölbaşı Yolu, Samsun Yolu ve Gişeler girişine kadar İstanbul Yolu'nun genişletilmeye başlandığını vurguladı. "Ankara'da yaşayan çocuklara ve kendisini çocuk hisseden tüm vatandaşlara öyle bir Kurban Byramı yaşatacağım ki, ömürlerinin sonuna kadar unutamayacaklar" diyen Gökçek, bu sürprizlerin ne olduğunu, taklit edilmemesi için açıklamayacağını da söyledi.

Kurban Bayramı'nda kurban kesemeyen vatandaşlara et yardımı sözü veren Gökçek, "Kuru bakliyat, kahvaltılık, içecek, balık ve yakacak derken yardımlara şimdi de sebze ve meyve yardımını de ekliyorum" diye konuştu.

Ankara'nın 24 ilçesinin katılacağı, "İlçeler Yarışıyor" isimli yarışma programı düzenleyeceğini belirten Gökçek, yaz eğlenceleri serisinde de dünyanın en iyi sirkleri ile dünyaca ünlü birçok sanatçının başkentlilere eğlence ziyafeti çekeceklerini, ayrıca düzenlenecek gençlik şölenleri ile yalnız Ankara'yı değil Türkiye'yi yerinden oynatacağını kaydetti. Gökçek, Türkiye'nin en iyi mesire alanını Ankara'da yapmak için Başbakanlığa müracaatta bulunduğunu söyledi, "Atatürk Orman Çiftliği'nin Büyükşehire bağlanmasını istiyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön