HABER

Gökçek: ''Önemli olan halkımızın, Allah'ın takdiri''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Onlar gibi düşünmediğimiz, inanmadığımız için bizi hiçbir zaman takdir etmediler. Önemli olan onların takdiri değil, halkımızın, Allah'ın takdir etmesidir" dedi

Gökçek: ''Önemli olan halkımızın, Allah'ın takdiri''

Belediye Başkanlığına yeniden seçilmesi dolayısıyla belediye binasına gelişinde törenle karşılanan Gökçek, bina önünde toplanan belediye çalışanlarına hitap etti.

Belediye personelinin Ankara'ya hizmet için 15 yıldır kendisine destek verdiğini belirten Gökçek, 4'üncü kez belediye başkanı seçilmesini belediye çalışanlarına borçlu olduğunu söyledi

Seçim sürecinin oldukça zorlu geçtiğini ifade eden Gökçek, "Birçok seçim geçirdim ama hiçbir dönemde bu kadar iftirayla karşılaşmadım. Siyasetin seviyesi çok düştü ama yedi düvele karşı Allah'ın izniyle galip geldik" dedi. Gökçek, Ankara'da birçok büyük hizmete imza attıklarına işaret ederek, "Başka bir belediye başkanı bu hizmetleri yapmış olsaydı onu göklere çıkarırlardı. Onlar gibi düşünmediğimiz, inanmadığımız için bizi hiçbir zaman takdir etmediler. Önemli olan onların takdiri değil, halkımızın, Allah'ın takdir etmesidir. Bunun için çok çalışacağız" diye konuştu.

CHP'lilerin, seçim döneminde belediye başkanlığını kazanmaları halinde "CHP bayrağını belediyenin tepesine dikeceğiz" şeklinde açıklamalarda bulunduklarını öne süren Gökçek, buna karşılık "Allah güç verdiği sürece CHP zihniyeti belediye kapısından giremez" dediğini ve giremediklerini söyledi. Bu sırada, başkanlık makamının bulunduğu binanın dış cephesine Türk bayrağı açılması üzerine Gökçek, "Cumhuriyet tarihi boyunca bu bayrak burada kalacak" dedi. Gökçek, belediye çalışanlarına teşekkür ederek, yeni dönemde "Ankara'yı yeniden inşa edeceklerini" dile getirdi. Bu arada, belediye çalışanları, konuşması sırasında Gökçek'i sık sık alkışlayarak, tezahüratlarda bulundu.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler