HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

ÖĞRETMENLER GÜNÜ GOOGLE'DA DOODLE OLDU! 24 Kasım Öğretmenler Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte anlamı ve önemi

Google, Öğretmenler günü için özel doodle hazırladı. Bu gelişmenin ardından Öğretmenler Günü hakkındaki ayrıntılar da Google arama motoru üzerinden sorgulanmaya başladı. Her yıl kutlanan önemli günlerden biri olan Öğretmenler Günü Türkiye'de 1981'den bu yana kutlanmaktadır Peki, 24 Kasım Öğretmenler Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte bu özel günün anlam ve önemi...

ÖĞRETMENLER GÜNÜ GOOGLE'DA DOODLE OLDU! 24 Kasım Öğretmenler Günü ne zaman ortaya çıktı? İşte anlamı ve önemi

24 Kasım Öğretmenler Günü, 24 Kasım 2022 Perşembe günü Google'da doodle oldu. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşmişti. İşte Google'da Doodle olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne dair merak edilenler...

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?

24 Kasım Öğretmenler Günü anlamı ve önemi merak ediliyor. Her sene kutlanan önemli günlerden biri olan Öğretmenler Günü ülkemizde 1981 yılından beri kutlanmakta. Atatürk'ün 100. doğum yıldönümü olan 1981'de, başöğretmen olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmişti.

öğretmen1

ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜN ANLAM VE ÖNEMİ

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olarak biliniyor. Bakanlar Kurulu, Atatürk’e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" ünvanını 11 Kasım 1928 tarihinde yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayınlanması ile resmileşmişti.

öğretmen e

Atatürk'ün 100. doğum yıldönümü olan 1981'de ise, "başöğretmen" olduğu günün ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmişti. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşti.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler