Google Glass için harici batarya ortaya çıktı

Kevin Alan Tussy isimli bir kişinin geliştirdiği harici batarya sayesinde Google Glass çok daha uzun süre kullanılabiliyor.

Google Glass için harici batarya ortaya çıktı

Google Glass’ın ne kadar yetenekli olduğunu bilmeyenimiz yoktur sanırım. Onlarca farklı özellikle piyasaya sunulcak olan bu gözlük aracılığıyla fotoğraf veya video çekebiliyor, görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyoruz. Hatta geliştirilen farklı uygulamalar sayesinde çok daha değişik şekilde gözlüğü kullanmamız mümkün oluyor. Ancak bu kadar farklı özelliği bir arada toplayan gözlüğün tahmin edersiniz ki şarjı yeterli olmayacaktır. Kevin Alan Tussy adlı geliştirici de böyle düşünmüş ve Google Glass için harici bir batarya hazırlamış.

Söz konusu batarya 2.000 mAh ekstra bir batarya sunuyor. Bu sayede şarjınız bitse bile bu bataryayı kullanarak güne devam edebiliyorsunuz. Google Glass ile aynı anda tek bir usb kablosuyla şarj edilebilmesi sayesinde de zamandan da tasarruf ediliyor. Söz konusu batarya sayesinde Google Glass’ın toplam açık kalma süresinin 3 katına kadar artacağı ön görülüyor.

Farklı alanlarda da çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Tussy, Google Glass’ın kapasitesini arttırmak için uğraştığını dile getirdi. Şu an için 12 GB depolama alanı sunan gözlük, eğer çalışmalar sonuç verirse çok daha fazla veriyi depolayabilecek.

iPad 5 ve iPhone 5C’nin Videoları Ortaya Çıktı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler