HABER

Google’dan yenilikler kumpanyası

Google’dan yenilikler kumpanyası

Google, yeniliklerine yenilik katmaya devam ediyor. Bakalım yeni yenilikler kumpanyasında neler var.

Gün geçmiyor ki yeni bir Google yeniliği ile karşılaşmayalım! Bugünlerde hâlâ rakiplerini topa tutmaya devam eden Google’ın son yenilikler kumpanasında yok yok! Sosyal mecradaki payını artırmanın peşinde koşan Google, Schemer ve yüz tanıma özellikleri ile Google+’ı güçlendiriyor. Aynı zamanda da yenilikçiliğinden ödün vermeyip, yeni haber derleyicisi ile de karşımıza çıkıyor.

Facebook Events ve Meetup’a “Schemer” İle Tokat Gibi Cevap!

Google, Google+ entegrasyonlu aktivite öneri motoru Schemer‘ı geçtiğimiz perşembe kapalı beta olarak yayına sundu. Schemer, “Google+’ın ‘Facebook Events’i” olarak görülüyor. Kullanıcılar yapmayı sevdikleri şeyleri gönderiyor, diğerlerinin neler önerdiğini görüyor ve başkalarını çeşitli etkinliklere davet edebiliyor.

Schemer, aynı zamanda ilgi alanlarınıza göre aktivite de öneriyor. Özellikle birbirine yakın konumlarda ikâmet eden bireyler, birbirlerinin aktivitelerini daha yakından takip edebilme imkânına kavuşuyor. Sistem, kullandıkça sizi yakından tanıyıp, önerileri daha da bireysel boyuta indirebiliyor.

Schemer projesinin fikrinin HowAboutWe adlı bir arkadaşlık sitesine borçlu olunduğu söyleniyor. Çünkü o sistemdeki yenilik, insanları sadece partnerlerinin profil ve biolarını okumaktan kurtarıp, birlikte yapabilecekleri aktiviteler öneren bir mekanizmaydı.

Schemer’ın önündeki tek engelin “filtreleme” olacağı düşünülüyor. Google Calendars’daki aktiviteleri kalite ve zamana göre düzenlemek, Google+ gruplarına açmak ve kolayca düzenlenebilmesini sağlamak, Google’ın çok zorlandığı bir konu. Facebook Events ve Meetup ise bu konuda çoktan bir adım öndeler. Eğer Google bu sorunun üstesinde gelebilirse, bu alanlarda Facebook’un önüne geçecek gibi görünüyor.

[

](http://www.scroll.com.tr/60504/batmana-ozel-x360-gamepadi/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön